İlçeler Haber Girişi : 20 Nisan 2021 22:23

PALTİM olmuş da Bekçi Bekir biraz sıkmış!

PALTİM olmuş da Bekçi Bekir biraz sıkmış!
Tam da pandemi döneminin başlarında adını duyduğum bir projeydi PALTİM.

Erzurumajans-Vedat Refayeli-Gördüğüm şu ki, Palandöken Belediyesi, diğer belediyelerin aksine kısa adı PALEM olan Toplum İletişim Merkezi ile bir anda farkındalık oluşturmayı başardı, örnek bir sosyal sorumluluk projesi olarak gönüllere girmeyi başardı. İlk koronavirüs ile mücadele ederken farkedebildiğim PALTİM, koordineli ve de etkin çalışma ile sanırım diğer belediyelerin de kısa sürede kıskandığı bir proje haline geldi. İhtiyaç sahiplerine anında her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak  dikkatleri üzerine çekmeyi başaran merkez, bir anda Belediye Başkanı Muhammet Sunar’ın da gözbebeği oldu.  Artık Sunar’ın gittiği yerde iftiharla bahsettiği bir projeydi PALTİM. Övünmekte haksız da sayılmaz. Nihayetinde yaptığı hizmet güzel hizmet ve karşılığı da var. Görmemezlikten gelmeyelim. Tam bir ekip çalışmasını da ortaya koyan merkezin bu başarısında elbette ki hızır gibi her yere dağılan, her türlü fedakarlığı ve dahi samimiyeti ortaya koyan elemanların rolü çok fazla.

 

Artık PALTİM’in toplum üzerinde de etkisini farkeden Palandöken Belediyesi, bunu fırsata dönüştürmeyi düşünmüş olacak ki farklı bir anlatım yoluna gitti. Tanıtım için Bekçi Bekir olarak TRT’de 80’ler dizisinde rol alan Erzurumlu oyuncu Hacı Ali Konuk’a müracaat edildi. Belediye, dizide seyircisinin beğenerek izlediği karakterlerden Hacı Ali Konuk’u tanıtım videolarında oynatıyor. Birkaç gündür sosyal medyadan takip ediyorum bu tanıtım videolarını. Açıkçası seyircilerinin gözdelerinden Bekçi Bekir isminin kullanılması güzel fikir de sayılabilir. Ne kadar fiyata anlaşma yapıldı, ne oldu bilmiyorum ama bildiğim bu tanıtım videolarının bir tek kazananın Hacı Ali Konuk olduğunu düşünüyorum. Özellikle birinci tanıtım videosunu hem sıkıcı, hem de uzun buldum. Böylesine ekranların renkli bir yüzü çok daha iyi bir senaryo ile seyirci karşısına çıkabilir, o PALTİM çok daha iyi anlatılabilirdi. Paldır-küldür bir tanıtım videosu olmuş ve o yüzden sadece bundan Hacı Ali Konuk’un memnun kaldığını düşünüyorum. Belki bir de bu kısa tanıtım videosunda oynayan Başkan Sunar. Bu benim son kararımdır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.