Eğitim Haber Girişi : 02 Mart 2015 19:28

Pasinler 13 Mart'ta akademisyenlerle öğretmenler buluşuyor

Pasinler 13 Mart İlkokulu'nda örnek bir çalışma hayata geçirildi.
Erzurumajans-Pasinler 13 Mart İlkokulu'nda örnek bir çalışma hayata geçirildi.

Okulda eğitim kalitesinin ve öğretmen motivasyonunun artırılması amaçlı, üniversitelerden alanında yetkin öğretim üyelerinin katılacağı ve küçük bir grupla açık iletişimin olacağı, ayda bir kez gerçekleştirilmesi ön görülen "Akademisyen-Öğretmen Buluşması " adıyla bir etkinlik planlayan okul idaresi, ilkini Şubat ayı içerisinde, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. A. Halim Ulaş'ın katılımıyla gerçekleştirdi.

Doç. Dr. A. Halim Ulaş, "Eğitimde ıskalama hakkımız yok. Eğitimsel verimliliği gerçekleştirmeliyiz. Etkinlik temelli ders işlenmeli, yaparak yaşayarak öğrenme gerçekleştirilmelidir. Öğretmen kendisini sevdirmeli, bunun yanında da fedakar olmalıdır. Öğretmenler yaptıkları işe inanmalıdırlar. Öğretmen, bugün daha iyi nasıl öğretebilirim endişesini taşımalı, ideali ve ufku olmalıdır. Siz isterseniz hayal değildir." ifadelerini kullandı.

Okulun idareci ve öğretmenlerinin tamamının katıldığı, eğitimle ilgili sendikalardan ilçe başkanlarının da ilgi gösterdiği ve büyük bir beğeniyle takip edilen, herkesçe memnuniyetlerin dile getirildiği, öğretmenlerce böyle bir organizasyonun çok verimli olduğunun, öğretmenlere olumlu yönde moral kazandırdığının, üniversite eğitiminden sonra bir akademisyenle böylesi bir söyleşinin gerçekleşmesinin kendilerinin motivasyonunu da arttırdığının belirtildiği söyleşi sonunda, söyleşiye katılımından ve desteklerinden dolayı Doç. Dr. A. Halim Ulaş'a , İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı tarafından bir teşekkür belgesi, okul müdürü Murat Öztürk tarafından da Asr-ı Saadet'ten İslam Davetçilerine Dersler kitabı takdim edildi.

Okul Müdürü Murat Öztürk; başta Sayın Ulaş olmak üzere "Akademisyen - Öğretmen Buluşması"na destek ve katkı sunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İmran Taşbaşı'ya, Şube müdürümüz Sayın Orhan Beyazlı'ya, Eğitim Bir Sen ilçe başkanı Sayın İsmail Duman'a, Türk Eğitim Sen ilçe başkanı Sayın Atilla Yağar'a, okul müdür yardımcımız Erdem Çakıcı ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.