Kültür-Sanat Haber Girişi : 30 Nisan 2015 19:40

Pilot kalemle Erzurum'u çizdi

Sanatı bir yaşam şekli olarak gören Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Ümit Gergit, pilot kalemle çizdiği ikinci kişisel resim sergisini açtı.
Erzurumajans-Sanatı bir yaşam şekli olarak gören Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Ümit Gergit, pilot kalemle çizdiği ikinci kişisel resim sergisini açtı.

Forum Erzurum Alış Veriş Merkezi'nde 'Erzurum Kültür ve Tarihi Eserleri 'Temalı Sergisini açan Gergit, sıra dışı bir müdür portresi çiziyor.

Bir hobi olarak yola çıktığı bu sanat serüveni onu pilot kalem resim konusunda bir otorite yaptı. Başarılı okul müdürü Gergit, okulun sınıflarını bir sanat ortamına dönüştürdü. Proje çerçevesinde sınıflara kültürümüz açısından çok önemli şahsiyetlerim isimlerini vererek, onları anlatan resimlerle sınıf duvarlarını bir tuale dönüştüren Ümit Gergit, sergide birbirinden güzel Erzurum Tarih ve Kültürü temalı 40 eserini Sanatsever Erzurumluların beğenisine sundu.

Aynı zamanda Tiyatro ve Müzik-Şiir dinletisi alanlarında da önemli çalışmaları olan Gergit, ir sanat insanı olarak tanınıyor. Sanatın sabır ve yetenek gerektirdiğini ifade eden Gergit, Erzurum sevdalısı kişiliği ile de ön plana çıkıyor.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Erzurumlu 01 Ocak 1970 02:00

    Ümit Hoca Candır gerisi Heyecandır..