• BERARD HABER DETAY
Erzurum Haber Girişi : 28 Mart 2022 15:59

Ramazan etkinlikleri için işbirliği yaptılar

Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, İl Müftüsü Şahin Yıldırım ve İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, yapılacak programların hayırlı olması temennisinde bulundu.

ERZURUM AJANS - Yakutiye Belediyesi, İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir araya gelerek ramazan ayı içerisinde Erzurum’da yapılacak bir takım etkinlik ve programlar konusunda işbirliği protokolü yaptılar.


İdrak edilecek ramazan ayında Erzurum merkezdeki ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencileri kapsayan resim, kompozisyon ve şiir yarışmaları ile diğer bazı kültürel etkinlikler için bir araya gelen Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, İl Müftüsü Şahin Yıldırım ve İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, yapılacak programların hayırlı olması temennisinde bulundular.


Bu çerçevede ayrıca Yakutiye ilçe sınırlarındaki tüm cami ve mescitlerin halı yıkama, genel temizlik ve ilaçlanması işlemlerinin de Ramazan öncesi Yakutiye Belediyesi’nce yapılması ve yine Yakutiye Belediyesi’nce vatandaşların kullanımı için cami ve mescitlere maske, tek kullanımlık seccade ve dezenfeksiyon üniteleri ile gerekli gibi fiziki tedbirlerin artırılması kararlaştırıldı.


Yakutiye Belediyesi’nde yapılan protokol ile ramazan ayında vatandaşlara ve öğrencilere yönelik Erzurum’da yapılması planlanan sosyal ve kültürel etkinlikler ile ilgili konular görüşüldü.


Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, İl Müftüsü Şahin Yıldırım ve İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz yaptıkları açıklamada, kardeşlik, beraberlik ve manevi duyguların yoğunlaşması manasına gelen Ramazan ayının hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak “Ramazan ayının gönüllerimize huzur, evlerimize bereket, tüm insanlığa sağlık ve barışa vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz.” şeklinde konuştular. İHA 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Mahir Yiğit 29 Mart 2022 21:41

    Mahmut bey riyakarlık yapıp milletin Ramazan ayını batal etmeyin. Belediye hizmetlerinde kutsal hizmetlerden sayılır. Kendi işinize bakın. Yakutiye ilçesinin her tarafı Afganistan sokaklarını andırıyor. Allah rızası için lütfen işimizi yapın, yapmıyorsanız istifa edin.Halk sizden hizmet bekliyor. Bırakın din işlerini. Onları

  • benim memleketim 28 Mart 2022 21:56

    biz etkinlik istemiyoruz paraları götürüp gereksiz etkinliklere harcamayın.Yapacağınız en büyük etkinlik yolları yapmak.Siz yapmassanız sosyal sorumluluk projesi adı altında ellerimize kürekleri alıp yolları yapmaya biz ineceğiz.en büyük ibadet halka hizmetttir.