Erzurum Haber Girişi : 28 Haziran 2014 17:19

Ramaza'nın ilk gününde kadayıf yok sattı

Ramaza'nın ilk gününde kadayıf yok sattı
Erzurum'da iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısı Kadayıf Dolması, Ramazan ayının ilk gününde adeta yok sattı.
Erzurumajans-Erzurum'da iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısı Kadayıf Dolması, Ramazan ayının ilk gününde adeta yok sattı.

Kadayıf imalatı yapan firmalar ve tatlıcılar önünde uzun kuyruklar oluşurken, Erzurum'da günlük ortalama il genelinde 50 ton civarında kadayıf tüketimi yapıldığı belirtiliyor.

Erzurumlu kadayıf ustası İsrafil Aydın, yörenin meşhur tatlısı olan kadayıf dolmasının özellikle iftar sofralarında vazgeçilmez olduğunu belirterek, "Halkımızın yoğun bir ilgisi var. Ramazan ayı ile birlikte kadayıf dolmasına rağbet çok daha artıyor. Ramazan ayı ile birlikte kadayıfa olan rağmen 10 kat artıyor. Şu an vatandaşlara kadayıf yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi.

İsrafil Aydın, önceleri bölgede geleneksel olarak tüketilen kadayıf dolmasının artık ticari bir sektör olarak Erzurum'dan Türkiye'nin her tarafına hatta yurt dışına kadar hazırlanarak gönderildiğini belirtti. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.