Ekonomi Haber Girişi : 01 Mayıs 2023 13:35

Resmi Gazete'de yayınlandı. Erzurum'da petrol aranacak

Resmi Gazete'de yayınlandı. Erzurum'da petrol aranacak
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına (TPAO), çeşitli illerdeki 15 saha için petrol arama ruhsatı verildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde petrol arama çalışması yapması için ruhsat verildi. 

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün, petrol hakkına ilişkin kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. TPAO, aralarında Erzurum’un da olduğu 6 şehir 15 sahada petrol arama çalışması yapılacak. 

 

Buna göre, TPAO'ya, Şanlıurfa'da 8, Şanlıurfa-Mardin'de 2, Erzurum'da 2, Şırnak'ta 2 ve Mardin'de 1 sahada çalışma yapması amacıyla petrol arama ruhsatı verildi. Söz konusu ruhsatlar, 5 yıl süreyle geçerli olacak. Beş yıl sonra arama çalışmaları sürdürülecekse ruhsatların yenilenmesi gerekecek. Erzurum’da 2 ayrı sahada petrol arama çalışması yapılacağı duyuruldu. Kaynak: Pusula  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.