• AKTAŞ
Kültür-Sanat Haber Girişi : 01 Aralık 2011 18:25

Rıdvan Canım`a `Süleyman Brina` ödülü

Atatürk Üniversitesi KKEF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıdvan Canım’a, “Süleyman Brina” adına düzenlenen 15. Uluslararası Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülü verildi.

Erzurum Ajans-Atatürk Üniversitesi KKEF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıdvan Canım’a, “Süleyman Brina” adına düzenlenen 15. Uluslararası Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülü verildi.

“Doğru Yol” Türk Kültür Sanat Derneği, Türkiye Yazarlar Birliğinin 24-27 Kasım 2011 tarihlerinde Prizren ve Mamuşa’da düzenlediği “Türkçenin 9. Uluslararası Şiir Şöleni” çerçevesinde Balkanlarda Türk Kültürüne Hizmet Ödülüne layık görülen Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıdvan Canım’a ödülü takdim edildi.

“Doğru Yol” Türk Kültür Sanat Derneği Başkanı Tahir Luma, kuruluşunun 60. yıldönümünü kutlayan derneğin böyle anlamlı bir gününde ödülü Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıdvan Canım’a takdim etmenin onur ve ayrıcalığını yaşadıklarını vurguladı.

Başkan Luma, “60. Yıldönümünü kutlamakta olan derneğimiz buralarda Türklüğün ve Türk kültürünün nöbetindedir. “Süleyman Brina” Balkanlarda Türk Kültürüne Hizmet Ödülü diğerleri arasında değerli hocamıza da layık görülmüştür. Kendileri bu vesileyle Kosova’da bulunurken ödülünü takdim ediyoruz. Kendisinin bura coğrafyadaki Türk kültürüne ve hizmetkârlarına desteği, emeği büyüktür. Başarılarınızın devamını dilerim.” dedi.
Doç. Dr. Rıdvan Canım, bu ödülü kendisine layık gören “Doğru Yol” Türk Kültür Sanat Derneği Başkanı Tahir Luma’ya, derneğin yönetim kurulu üyelerine ve “Süleyman Brina” Balkanlarda Türk Kültürüne Hizmet Ödülü seçici kurul üyelerine teşekkür etti.

Doç. Dr. Canım, bundan böyle de Balkanlar ve Balkanlardaki Türk kültürüne ve emektarlarına destek-hizmet sunmaya devam edeceklerini vurguladı. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.