Türkiye Haber Girişi : 30 Mayıs 2023 14:42

RTÜK seçim sonrası harekete geçti! 6 kanala inceleme başlatıldı!

RTÜK seçim sonrası harekete geçti! 6 kanala inceleme başlatıldı!
RTÜK'ten 28 Mayıs akşamı yayın yapan 6 kanal hakkında inceleme.

RTÜK'ten 28 Mayıs akşamı yayın yapan 6 kanal hakkında inceleme.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), seçim sürecinde yapılan yayınlara ilişkin Halk TV, TELE1, KRT, TV 5, FLASH Haber, SZC TV hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

 

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, seçim akşamı izleyicilerden gelen şikayetlerin ardından Halk TV, Tele 1, KRT, TV5, Flash Haber ve SCZ TV hakkında inceleme başlattı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, "Aziz milletimizi küçük düşürmeye çalışanların bu tutumlarına sessiz kalmayacağız" dedi.

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu 28 Mayıs seçimlerinin sona ermesinin ardından harekete geçti. İzleyicilerden gelen şikayetleri değerlendiren RTÜK, 6 kanal hakkında çok sayıda şikayet aldıklarını açıkladı.

 

RTÜK'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 

"Milli iradenin tecelli ettiği seçim günü akşamı FOX TV'de programcılardan Çiğdem Toker'in "Demokrasi sandıktan ibaret değildir" şeklindeki açıklamaları ve yayının tamamı uzmanlarımız tarafından raporlaştırılmaya başlanmıştır. Raporun tekemmül etmesine müteakip ilk Üst Kurul toplantısında dosya karara bağlanmak üzere gündeme alınacaktır. Yine İzleyicilerden gelen yoğun şikayetler üzerine sandıkların açıklaması ve sonuçların belli olmasıyla birlikte halkı aşağılayan, hakaret ve saldırılarla necip milletimizi küçük düşürmeye çalışan konuşmalara yer verilen HALK TV, TELE 1, KRT, TV 5, FLASH HABER ve SZC TV ilgili de incelemeler yapılmaktadır.” Kaynak/Pusula