Ekonomi Haber Girişi : 10 Ocak 2022 15:48

Sadece bir değişiklik var!

Sadece bir değişiklik var!
Merkez Bankası, bugün yayımlanan Resmî Gazete'de 6. tertip 20 TL banknotların tedavüle gireceğini açıkladı. Yeni banknotlarda yalnızca ufak bir değişiklik yapıldı.

ERZURUM AJANS - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yapılan duyuruya göre, E9 Emisyon Grubu VI. tertip 20 TL banknotlar bugünden tarihinden itibaren tedavüle verilecek.

 

Açıklamada, “Halen tedavülde bulunan E9 Emisyon Grubu I., II., III., IV. ve V. tertip 20 TL banknotlara kıyasla, VI. tertip 20 TL banknotlardaki imzalar Başkan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile birlikte Başkan Yardımcısı Dr. Emrah Şener'e ait olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. Söz konusu banknotlar, üzerindeki imzalar dışında boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından I., II., III., IV.ve V. tertipleriyle tamamen aynıdır. I., II., III., IV., V. ve VI. tertip banknotlar birlikte tedavül edecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerine yer verildi. İHA

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • M. bayram. 11 Ocak 2022 12:04

    Sanayi yönünden erzurum çok gerilerde erzurumun sanayiye istihdama acil ihtiyacı var çok insanlar işsiz umarım yetkililer bu konuya el atarlar.

  • Tuğba yurt 10 Ocak 2022 17:35

    Sayin valim kesinlikle 2 özel hastane bu memlekette lazim. Şimdi düşünsün buhara