• BERARD HABER DETAY
Sağlık Haber Girişi : 14 Mart 2015 14:51

Sağlık çalışanlarına Mobbing uygulanıyor

Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Erzurumajans-Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kendisinin de bir sağlık çalışanı olduğunu hatırlatan Meral, sağlık çalışanlarının bir gün değil her gün hatırlanmasını istedi. Sağlık çalışanlarının özlük hakları, ek ödeme ve döner sermayelerinin emekliliğe yansıtılmasının gerekliliğine dikkat çeken Meral, "İnsanların daha sağlıklı, daha mutlu yaşam sürmesine hizmet etmeyi amaçlayan tıp bilimi, geçmişten gelen tüm birikimleri de kullanarak sürekli ilerleme içinde olmuştur. "Önce insan" anlayışının benimsendiği günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi çağdaşlığın öncelikli koşuludur. Türkiye, ne yazıktır ki; tıp eğitimi- teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip edememektedir. Ülkemizin sağlıklı insan kaynağı niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkisizliği bakımından, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle yarış içine girememektedir. Bunun dışında sağlık sektöründe çalışan memurlara MOBBİNG uygulandığını gibi, sözlü, fiili şiddet vakaları görülmektedir. Yaşanan bu tarz olayları kınıyor ve gerekli yaptırımların bir an önce hayata geçirilmesini temenni ediyorum. Sağlığın yalnızca kaybedildiğinde hastanelerde aranacak bir değer olmayıp, var olduğumuz an itibariyle korunması gereken bir kıymet olduğunu bizlere öğreten hocalarımızı saygı, şükran ve minnetle anarken tüm Türk hekimlerimizin Tıp Bayramını kutluyorum. İnsan sağlığı için harcanan mesainin en mukaddes zaman dilimlerinden olduğu inancıyla, daha sağlıklı toplum için fedakarca hizmet eden doktorlarımızın, hemşirelerimizin, ebelerimizin, hasta bakıcılarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum" dedi.

"DR. TOKSOY'A TEŞEKKÜR BELGESİ"

14 Mart Tıp Bayramı öncesi sağlık sektöründe çalışan Dr. Lokman Toksoy'u ziyaret eden Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, Toksoy'un engellilere verdiği destekler ve başarılarından dolayı teşekkür belgesi verdi. 14 Mart haricinde doktor ve sağlık çalışanlarının her gün hatırlanmaya ihtiyacı olduğunu aktaran Meral, "Doktor Lokman Toksoy gibi diğer hekimlerimizi dernek olarak unutmadık. Bu güzel günde tüm doktor ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum" şeklinde konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.