Sayın Binali Yıldırım'ın oğlu ve Hüseyin Çelik'in kardeşi!

 

Hüseyin Çelik Milli Eğitim Bakanı. Küçük kardeşi yanılmıyorsam o tarihlerde Yardımcı Doçent...  Bildiğim, ama yazmak istemediğim bir sebeple Erzurum'a gelecek.

 

O dönemde Bakan Danışmanı beni arayarak şu anda bir ilde Vali bu arkadaş, "Sayın Bakanımızın kardeşi Erzurum'a geliyor. Lütfen kendisini havaalanında karşılayın, gerekli ilgiyi gösterin ve Erzurum'daki işlerine de destek olun" türünde bir bakıma Bakan adına şahsıma talimat veriyordu.

 

Kendisine cevaben "Bakan kardeşini karşılamak gibi bir zorunluluk mu var, nereden çıktı bu karşılama işi? Bu arkadaşın karşılanmasını gerektiren resmi sıfatı ne? Bakan kardeşi olmak ona bòyle bir ayrıcalık mı veriyor? İl Milli Eğitim Müdürü olduğumdan Erzurum'da okul müdürleri benim kardeşime müdürlüğümden kaynaklı olarak özel bir muamele mi yapıyorlar Dolayısıyla Devlet memuru olarak böylesine küçültücü ve alçaltıcı bir karşılamanın içinde olamam ve Bakan kardeşini de karşılamam. Şayet makamıma gelirlerse nezakete bir çay ve kahve ikramında bulunurum hepsi o kadar" dediğimde hiddetle ve bir takım şık olmayan laflar edince, aynı tonda kendisine cevap vermiş ve telefonu da kapatmıştım. 

 

Sayın Binali Yıldırımın oğlu olmanın ötesinde hiçbir resmî sıfatı olmayan kişinin, devlet yetkilileri karşısındaki oturuşunu ve devlet adına Erzurum'da ve ülkede tepki toplayan nahoş görüntüyü görünce bu hatıramı nakletmek istedim. Keşke sayın vali ve sayın komutan bu nahoş karede yer almasalardı. 

 

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Mahmut Taneli 24 Ocak 2023 12:09

  80 li yılların kafası ile bakılırsa vali sırça köşkünden Erzurumu seyretsin diyelim. Hiçbir kimseyle samimi bir şekilde oturmasın o zaman. Alçak gönüllü bir adam. Herkesle oturabilir. Ama Binali Yıldırımı da oğlunu her yere salmasından ötürü kınıyorum. Erdoğanın oğlu senin oğlun gibi mi bir bak kendine efendi!!

 • Personel 22 Ocak 2023 21:35

  Vali bey kendine yakisani yapmis.Hassas konu her vali bu kadar egilemez.

 • Ömer 22 Ocak 2023 17:40

  Herkes yerini haddini bilmeli öyle oturması cidden sıkıntı verici olmuş bahanesi olamaz . Ha şunu da anlamadım bunun Erzurumlularla ne alakası var anlamadım .

 • Mahir Yiğit 22 Ocak 2023 15:33

  Fevzi Bey'in bu güzel hatırlatması dan sonra, Nihat Özdemir kardeşimizin yazısına katılmadığımı belirtmek isterim. Çünkü Erzurum'lular olarak bizler ne yalaka nede dalkavuğuz, lütfen birşey yazarken genelleme yaparak, Binali Yıldırım'a ve oğluna tepki gösteren insanlarımıza haksızlık yapmayalım.Erkam Yıldırım denen kibir abidesi insanı Erzurum'lular davet etmemiştir. Hatta bu Erkam denen adamın Ulu Camii' de yemek dağıtacağını önceden haber alan çoğu insanımız yönünü başka Camilere çevirmiştir. Bununda böyle bilinmesini isterim.

 • nihat özdemir 22 Ocak 2023 14:11

  Ne yazık ki Erzurum luları korkak ve dalkavuk bir millet olarak gösterdi bu fotoğraf.