• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 15 Temmuz 2017 16:00

Şehit aileleri ve Gaziler onuruna yemek verildi

Erzurum Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizesinde Çifte Minareli Medrese içinde 15 Temmuz Şehitlerini anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinde şehit aileleri ve şehit yakınlarına yemek verildi.
Erzurumajans-Erzurum Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizesinde Çifte Minareli Medrese içinde 15 Temmuz Şehitlerini anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinde şehit aileleri ve şehit yakınlarına yemek verildi.

Erzurum Valiliği organizesinde Çifte Minareli Medrese içinde şehit aileleri ve şehit yakınlarına verilen yemeğe Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Genel Müdürü Muhammet Örnek, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Jandarma Bölge Komutanı Tüm. Gen. Güray Alpar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve yemeğe davetli şehit ailesi yakınları ve gaziler hazır bulundu.

Yemek Ulucami İmam Hatibi Abdulkadir Düzenli'nin Kuran tilaveti ile ve yemek duası ile başladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Genel Müdürü Muhammet Örnek konuşmasında "Ben bir Erzurumlu olarak böyle bir davete icap ettirmeniz beni son derece mutlu etti. Unutulmamalı ki şehitlerin sayesinde bizler vatanımızda rahatça yürüyoruz, nefes alıyoruz. Gazilerimiz fedakarca mücadele etmişlerdir. Sizler şunu bilin ki sizlerin bizlere emanetini bizlerde emanetimiz olarak bilip koruyacağız" dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de konuşmasında "15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik ve Beraberlik programı vesilesi ile bir arada bulunuyoruz. Hepinizi hürmetle selamlıyorum. Bizler biliyoruz ki, Allah yolunda, vatan ve millet yolunda canını feda eden, tüm insanlarımızı şehit olarak hem bizi yaradan yüce Mevlam, hem de bize şehit olarak görünüyorlar. Çünkü Yüce Mevlamız buyuruyor ki, Allah yolunda canlarını feda edenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler, ama sizler onları göremezsiniz. Genciyle, kadınıyla, yaşlısı ile aziz milletimizin evlatları sayesinde, gerek içimizde ve gerekse dışımızda bu ülkeyi fethetmek, bu ülkeyi işgal etmek isteyen güçlere hep beraber sesleniyoruz ki; siz bu aziz milleti hiçbir zaman, boyunduruğunuz altına alamazsınız" diye konuştu.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ise, "Aziz Erzurum'lular, bu bayram gününün akşamında bu gök kubbenin altında, ailemize, şehitlerimizin manevi ve ruhaniyetinde hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Aziz Erzurum'lular bundan tam bir sene önce, 15 Temmuz akşamında bu saatlerde, saat 20.00 sularında burada bazı arkadaşlarımızla, bu menfur olayı yaşamıştık. Bu memleketi, İslam dünyasının umudu olan bu milleti bölmek ve parçalamak isteyen hainlerin oyunlarına gelmemiştik. O gün yani bu gün aramızda olan ve Erzurum'umuzda olan bu olayı sona erdirdik. Bu gün bir yıl sonra artık ülkemizin geleceğe daha güvenle baktığı, mazlumun ve mağdurun milletlerin ümidi olarak onlara daha çok ümit verdiğimizin memnuniyeti içindeyiz. Bu topraklar üzerinde oynanan oyunlar bitmez, bu coğrafya üzerinde ameliyat yapmak isteyen hayaller bitmez. Tarihin her döneminde oynanan bu oyunlar bu millet üzerinde oyunlar oynanıyor ve bundan sonra da oynanacaktır. Ama biz bu oyunlara karşı, bir ve dik olursak bütün oyunları bozacağız. Ama şuna da çok dikkat edeceğiz, Dünyada Cennet vaad edenlere, dünyada cennet tapusu verenlere, cennette arsa pazarlayanlara, sırat köprüsünü bir kibrit kutusuna sokup size veririm diyenlere, yani kısaca hainlere prim vermedik, dinimi ve devletimizi nasıl koruyacağımızı da bileceğiz. Biliniz ki gaybı bilen yalnızca cenabı Allah'tır. Hiç kimse rüyasında haşa Allah ile konuşamaz, hiç kimse arsa pazarlayamaz, sırat nasıl geçerim rüyasına giremez. Bunu söyleyenlere artık kimse bu saatten sonra kimse prim vermesin. Dinini bilecek. Geleceğimize de ümit olunsun" şeklinde konuştu.

Yemekten sonra Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, şehit ve gazi yakınları ile hatıra fotoğrafı çekildi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.