• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 25 Nisan 2022 21:16

"Seninle gurur duyduk"

Erzurum Valisi Okay Memiş, 6. kattan düşen 5 yaşındaki Ceren Azra Alpsoy'u kurtarırken kendisi de yaralanan 3 çocuk babası Ahmet Ceylan'ı evinde ziyaret ederek "geçmiş olsun" dedi.

ERZURUM AJANS Vali Memiş, Yakutiye ilçesinde eşi ve 3 çocuğuyla yaşayan Ceylan'ı evinde ziyaret etti. Ahmet Ceylan ve eşi Semra ile bir süre sohbet eden Memiş, kahraman babaya örnek davranışından dolayı teşekkür etti. Memiş, ziyarette, Erzurum'da talihsiz bir olay yaşadıklarını söyledi. 

 

 

Binanın 6. katından 5 yaşındaki çocuğun düştüğünü anlatan Memiş, "Küçük Ceren Azra kızımızın düştüğünü gören Ahmet kardeşim hemen o çocuğu tutmak için hamle yaptı. Ahmet büyük bir kahramanlık örneği gösterdi, sağ olsun. Çocuğumuz şu anda yoğun bakımda. Durumu iyiye gidiyor, bütün duamız o çocuğumuzla. Allah ona şifalar versin." diye konuştu. 
 

 

"Seninle gurur duyduk” 

 

Memiş, Ceylan'ın davranışının gurur kaynağı olduğuna dikkati çekerek, şunları dile getirdi: "Eğer Ahmet’in o kahramanca müdahalesi olmasaydı çocuk şu anda hayatta olmayacaktı. Kendi hayatını hiçe sayarak böyle bir kahramanlık örneği gösteren necip bir milletin mensuplarıyız. Türk milleti böyle millet, bu toplum böyle toplum. Bu mübarek Ramazan ayında bu dadaş kardeşimizi basından gördüm ve bizzat gelip geçmiş olsun dileğinde bulunmak istedim, çünkü kendi ayağı da incindi, lifleri koptu. Hiç bir vazifesi olmamakla sadece vatandaşlık bilinciyle hareket eden kardeşlerimiz olduğu müddetçe bu ülkede terör de kalmayacak, suça meyilli insanların sayısı da azalacak. Bu ülke daha huzurlu ve müreffeh bir toplum olacak." İHA

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.