Ekonomi Haber Girişi : 01 Ocak 1970 02:00

SGK`dan borçlulara uyarı

SGK`dan borçlulara uyarı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK),borç yapılandırmasından yararlanan vatandaşlara uyarı geldi.
Erzurum Ajans-SGK, 6111 sayılı kanun kapsamında borçlarını taksitle ödeyecek vatandaşlara ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, 6111 sayılı kanunda yapılan değişiklikten yararlanarak taksitli ödeme başvurusunda bulunanların bir takvim yılı içinde üç taksiti yasal süresi içinde tam olarak ödememesi halinde, ödenmeyen taksitler yönünden 6111 sayılı kanun hükümlerinden yararlanma hakkının sona ereceği bildirildi.

Açıklamada, "Kurumumuz alacaklarına (kira alacakları hariç) ilişkin üçüncü taksit ödeme yükümlülüğü 31 Ekimtarihinde sona ereceğinden, ilk iki taksitini yasal süresi i çinde tam olarak ödememiş olan borçluların (bu taksitleri yasal süresi dışında ödemiş olsalar dahi) 2011 yılına ilişkin kalan taksitlerini yasal süresi içinde ve tam olarak ödememeleri halinde 6111 sayılı kanun uyarınca yapılmış olan yeniden yapılandırma hakkı kaybedilecektir" denildi.

İlk iki taksitini yasal süresi içinde ve tam olarak ödememiş olan borçluların, ödeme vadesi 31 Ekim tarihinde sona eren üçüncü taksitleri ile 2 Ocak 2012 tarihinde sona eren dördüncü taksitlerini mutlaka yasal süresi içinde ve tam olarak ödemeleri gerektiği bildirildi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.