Siyaset Haber Girişi : 26 Şubat 2022 10:26

Silah bırakma çağrısı yaptığım yalan

Silah bırakma çağrısı yaptığım yalan
Zelenskiy, sosyal medya hesabından son durumu paylaştı.

ERZURUM AJANS - Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ülkeden kaçtığı ve silah bırakma çağrısı yaptığı iddialarına karşılık paylaşım yaparak hakkında çıkan haberleri yalanladı. Zelenskiy ayrıca, Rus saldırılarına karşı dünya liderlerinden bazı yardımlar için anlaştığını söyledi.


Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıların 2. günün gecesinde de devam ederken Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, sosyal medya hesapları üzerinden son durumla ilgili Ukrayna halkını ve dünya kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor. Bazı dünya liderleri ile görüşmeler sürdürdüğünü aktaran ve destek istediğini belirten Zelenskiy, "Bugün hangi dünya lideri ile konuşmadığımı söylesem daha kolay olur. Buna devam ediyoruz. Ukraynalıların bu saldırganlığa karşı Batı'dan başka ne tepkiler beklediğini ana hatlarıyla anlattım. Yeni yardım ve yeni destekler konusunda anlaştım" ifadelerini kullandı. Açıklamalarında savaştaki son durum ile birlikte Ukrayna halkına seslenen Zelenskiy, "Bugün zor bir gündü fakat gece daha zor olacak. Gece fırtına koparacaklar. Kiev'e özellikle dikkat etmemiz gerek. Başkenti kaybedemeyiz" diyerek, Rusya'nın gece operasyonlarında sertleşmeye başladığını kaydetti.

 

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Silah bırakma çağrısı yaptığım yalan, silahlarımızı bırakmıyoruz" dedi.

 

Sosyal medyadan halka seslenen Zelenskiy "Günaydın Ukraynalılar. Şimdi haberlerde çok fazla yalan haber dolanıyor benim silah bırakma çağrısı yaptığıma dair. Ben buradayım ve silahlarımızı bırakmıyoruz. Biz ülkemizi koruyacağız. Silahlarımız bizim doğrularımızdır. Doğrularımızda bizim toprağımızdır, bizim ülkemizdir, çocuklarımızdır. Bütün bunları koruyacağız. Söylemek istediklerim bu kadardır. Yaşasın Ukrayna" ifadelerini kullandı. İHA

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Mahir Yiğit 26 Şubat 2022 16:32

    Bu savaş esnasında bizim yetkililerin çok dikkatli olması gerekir. Kafirlerin amacı Türk-Rus savaşını çıkarmak. Çünkü kafir Amerika Türkiyenin bölgede güçlenmesini istemiyor ve Türk Cumhuriyetleriylede ortaklık kurmasını istemiyorlar. Buna Rusya da dahildir.