Şimdiden hayırlı olsun Allah utandırmasın!

 

Boşuna dememiş; beyin herkeste var, akıl bambaşka bir şey!

 

2019 yılında göreve geldiğinde kullanılmayan tarım arazilerine el attı.

 

Buğday yetiştirdi.

 

Bu sırada Güneş Enerjisi Santrali kurdu.

 

Üretim için gereken enerjiyi de bu santralden karşıladı.

 

Maliyet o kadar düşüktü ki…

 

2020 yılında ilk üretimde “Halk ekmek 1 lira” dedi.

 

Herkes şaşkındı. Çünkü o tarihte ekmek 2,5 liraydı.

 

‘Nasıl yaptı’ diye ülkede gündem oldu, örnek oldu.

 

Keşke şu anlattıklarımı Erzurum’dan bir belediye başkanı yapsaydı da onu alkışlasaydık.

 

Sırf şu ekmek işinden bile partisine purtisine bakmam oy bile verirdim.

 

Ama işte Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yaşamıyorum.

 

AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün de aklını alkışlıyorum.

 

Biz de olay nasıl?

 

Aslında hepiniz çok iyi biliyor, görüyorsunuz.

 

Biz tarım arazisi üzerine üniversite dikmiş bir şehiriz.

 

Bizde belediyeler boş arazi görmesin… Öyle tarımmış, üretimmiş gelmez akıllarına nasıl, hemen imara açarız, onun derdine düşerler.

 

Yahu bizim üniversitemiz bile artık belediyelerin bu mantığına entegre olmuş durumda.

 

Allah aşkına biri söylesin.

 

Erzurum Ovası’nın çok önemli bir bölümüne yayılan Atatürk Üniversitesi’nin 6,5 milyon metrekarelik arazisinin ne kadarında tarım yapılıyor?

 

Son 5 yılda o verimli arazilerin üzerine neler yapıldı neler.  

 

Olan oldu artık. Önemli olan bundan sonrasını kurtarabilmek ama çok zor.

 

Bakın şehirde bir söylenti var ki akıllara zarar!

 

Güya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen, üniversiteden Havuzbaşı’ndaki Rektörlük konutunun bulunduğu araziyi istemiş!

 

Tarım yapacak hali yok!

 

Hemen yanı başında boşaltılan askeri lojmanların arazisiyle birleştirecek…

 

Ve oraya cami yapacak.

 

Evet, iddia ve söylenti bu!

 

Olabilir mi, olabilir! Hiç şaşırmam. Kartal’da Samandıra’da belediye başkanlığı yapmış adamın illa bir Taksim özentisi olacaktır.

 

Zaten kimse de ağzını açıp, “Sayın Başkan, efendim, zat-ı şahaneleri… Burada cami olmaz. Burayı başka türlü değerlendirelim” diyemez!

 

Sayın Mehmet Sekmen, gözümüzün içine baka baka istediğini yapar.

 

Böyle bir şey yapmaması için tek bir çare var.

 

O da Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı!

 

Rektörlük konutunun bulunduğu araziyi vermeyecek.

 

İddia edildiği gibi vermişse de iptal edecek.

 

Lakin Rektör hoca dayanamaz hele ki seçim üzeri.

 

Şehirde herkes biliyor ve konuşuyor ki, hoca siyaset düşünüyor.

 

Efendim anlayacağınız durum karışık!

 

Şimdilik Milletvekilliği düşünmeyen (!) Sayın Sekmen, 2024’e ‘Havuzbaşı’nda Külliye Projesi’yle girerse ben şaşırmam.

 

Şimdiden hayırlı olsun, Allah utandırmasın (! ) derim. Dedim bile.

 

Haa bu arada…

 

TÜİK olsa inanmam ama Diyanet’in 2022 yılı istatistiklerine göre şehrimde tam 1625 cami var.  

 

Ayrıca yıl 2023, Elbistan’da ekmek hala 1 lira, Erzurum’da 4 lira.  

 

Başta demiştim ya…

 

Anooshirvan Miandji boşuna dememiş;

 

“Beyin bir donanımdır, herkeste vardır, akıl bir yazılımdır, herkeste yoktur… “

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Misafir 18 Ocak 2023 17:10

  Hala anlaşılmadı. Memlekete cami değil,müslüman lazım

 • misafir 16 Ocak 2023 18:52

  Ülkenin tarım ve hayvancılığı bitmiş resmen yokları oynuyoruz . Geçmişte Erzurum'dan ülkemizin sınır komşularına et yollarken şimdi Erzurum Balıkesir den et i alıyor . Nereden nereye ? Et zor bulunduğundan fiyatlar neredeyse haftada bir zamlanıyor süt desen et gibi . Halk 85 TL ye Et ve Süt kurumunun önünde sıra oluyor . Kasapta kıyma 200 TL olmuş Allah bilir Ramazan da fiyatlar nerelere gider . Kimsenin umurunda değil .

 • halis demir 16 Ocak 2023 12:56

  mahir yiğit ne demek istiyorsun orası boş alan değil. Ayrıca tapu ve diğer devlet binalarındaki memurlar imam hatip camisi var çok yakın oraya gidiyor. Ayrıca şuanda orası tarihi kolordu. İlla birşey yapmak için yıkmak mı lazım. bakın halkevi yıkıldı erzurum kaybetti o güzelim tarihi binayı. şimdi bomboş kaldı seyyar satıcılar duruyor. erzurum kolordu binalarıyla özeşleşmiş bir şehirdir. Azıcık titreyip kendimize gelelim.

 • D Davut 16 Ocak 2023 09:03

  Eğitim kurumu için hibe edilen rektör konutunun külliye yapılması, camii yapılması şehrin protokol kısmında ne kadar doğru olur. Erzurum?un dikkatine sunulur.

 • Yani 16 Ocak 2023 08:39

  İlla oraya cami yapılacaksa Kent Meydanı dedikleri yere yapsınlar boşu boşuna duruyor. Tabii amaç sadece camii ise...

 • Ali er 15 Ocak 2023 23:35

  Ömer hoca vermez canını verir evini vermez geçin bunları. Komutanlarda vermez tarihi kolordu bunlar can verilir yer verilmez Erzurum rahat olsun Buda geçer ya hu

 • Mahir Yiğit 15 Ocak 2023 20:01

  Bahsedilen yerde ve mıntıkada acilen bir camiye veya mescide ihtiyaç bulunmaktadır. İlla da diskotekmi yapılsın. Eğer Rektörlük konutunun yerine Cami yapılırsa Mehmet Sekmen beyi alkışlarım. Arkadaşlar Cuma günleri Adliye, Tapu, Büyükşehir belediyesi, Çevre Şehircilik ve Eski Hükümet binasında görev yapan personel namaz kılacak camii bulamıyor. Onun için adı geçen yere keşke camii yapsalar çok güzel bir hizmet olur.

 • Kampüslü 15 Ocak 2023 18:50

  Rektör bey konutu verirse makaminida vermiş üniversiteyide vermiş demektir.O zaman rektöre ihtiyaç kalmamis boşuna koltuk doldurmuş olur.

 • dadas 15 Ocak 2023 14:37

  Nedense aklıma zübük filmi geldi. O kadar camiye gerek yok ki Erzurum'da parayı cami inşaatına yatırana kadar tekstil fabrikası dışında başka fabrikalara yatırıp istihdam alanı oluştursunlar. Tekstil fabrikaları bayan personel çalıştırıyor sadece erkekler ne yapsın iş bulamıyor 35 yaşından sonra... Erzurum dururken neden başka illere çalışmaya gitsin insanlar...

 • dadas 15 Ocak 2023 14:27

  Erzurum'da maalesef işler izinle dönmüyor. Ben yaptım olacak mantığı kullanılan bir şehir burası her yönden. Göç veren şehir işsizlikten göç veriyor. Memleketimde iş bulamadım maalesef her yer el altı personel aldığı için.

 • Hslis demir 15 Ocak 2023 07:18

  Bir yorumcu demiş lalapaşadan üniversiteye cami yok arada Mumcu camisi ne oluyor imamhstşp camisi ne oluyor. Boşuna heveslenmeyin boşuna insanları tahrik etmeyin gardsş. Gez camisi ne oluyor namaz kılmak isteyen bir seccadede kılar. Maksat belli Seçim sırası huzursuzluk çıkarmak hadi oradan hadi oradan

 • Salak değiliz. 14 Ocak 2023 20:39

  Rektör beyefendiler gitsin üniversite kampüsünde otursun. Tarımda Hayvancılıkta Sanayide Eğitim öğretimde En alt sıralardan nasıl kurtuluruz onun çözümüne odaklansın. Yüzlerce doç.prof.bu şehir için ne yapıyor onlara baksın. Birileri Atatürk heykelleri ile Birileride camiler ile bu milleti aldatmasın artık yeter.

 • Abdulkerim derin 14 Ocak 2023 20:24

  Havuzbasina cami bence yakışır ve cokda lazimlidir Lalapaşa camisinden üniversiteye kadar yol üstünde bir tane cami yok bir cami daha kazansin şehrimiz ne kaybederiz

 • gurbette bir çırçırlı 14 Ocak 2023 19:37

  Din bir afyondur. Boşuna söylenmemiş bu söz. İşin içinde cami olunca herkes yer bulamamış sokakta ceket üstünde ibadet ediyormuş gibi, destek alması kolay. Yakın tarihe kadar vakit namazlarında bile camilerimizin en az yarısı dolardı. Eylül ayında geldiğim memleketimde Erzurum'un önde gelen ULU CAMİİ cuma namazında yarısı bile dolmamıştı. UYAN DADAŞIM UYAN ( DADAŞ lar göç etti bir avuç kaldı)

 • Halis demir 14 Ocak 2023 17:38

  Orayı sayın rektör kesinlikle vermez. Can verilir artık 1 m2 toprak vermez. İsterse cumhurbaşkanlığı teklif edilsin vermez. Havuzbaşında Erzurum?da kolordularla özdeşleşmiştir ve sekmen bey gider ayak bu kötülüğü yapmaz. Erzurum ayaklanır başlarını kırar 1 nenehatun daha çıkar. ETÜ nün tarım arazisine yapılması eski rektör Yaylalının inadı yüzünden oldu ve ova mahvoldu tarım arazileri mahvoldu bunun günahını ahirette vereme görecek inşallah. Binlerce hektar araziyimahvetti bıraktı gün yüzü görmesin inşallah