Stresten sigaraya başlayabilir!

 

Geçen yıl park yaptı.

 

Kendi ifadesiyle ‘madde bağımlılığı konusundaki çalışmalara destek olmak amacıyla adına ‘Yeşilay’ dedi.

 

Tanıtım klipleri çekildi, medyamız parkı manşetlere taşıdı.

 

İlçeye adım atan, bu parka götürülüyordu.

 

Henüz resmi açılış yapılmamıştı çünkü küçük (!) bir sorun vardı.

 

Adı ‘Yeşilay’ olan park, özelleştirilmiş çay bahçesine dönüşmüştü. Haliyle ‘dumansız hava sahası’ ilan edilmemiş ve de insanlar burada sigara içiyordu.

 

‘Yeşilay’ haklı olarak ya yasak getirin' ya da ‘adımız kullanılmasın’ dedi.

 

Parka yeni isim gerekiyordu, hemen buldu!

 

Gariptir o ismi sır gibi sakladı, partisinin grup toplantısında bile söylemedi.

 

Acelesi neyse tabela yaptırdı, hatta hemen parka astırdı.

 

Geçen 8 Eylül’de Meclis toplantısında konuyu açtı. İsim değişikliğini oldubittiye getirecekti!

 

“Parka, İstanbul’un Eyüp ilçesinde belediye meclis üyeliği yapan ve geçen yıl yaşamını yitiren Erzurumlu Cahit Özaslan’ın adını verelim” dedi.

 

Park asılan yeni tabelalardan haberdar olan MHP’li Meclis üyeleri haklı olarak, “kime sordun?” dedi.

 

İtirazlar ve beraberinde tartışmalar artınca toplantı ertelendi.

 

11 Eylül’ün Meclis gündeminde yine park vardı.

 

Meclis iradesini hiçe sayan Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, ayak diretiyordu.

 

Üyeler, ‘ben yaptım oldu’ya izin vermedi, üçte ikilik çoğunluk sağlanamayınca isim değişikliği Meclis’ten geçmedi.

 

Parkın adı şimdilik tabela üstünde ‘Cahit Özaslan’, resmiyette ‘Yeşilay’ kaldı.

 

Hâlbuki bu hafta sonu parkın resmi açılışı planlanıyordu. İstanbul Eyüp Belediyesi’nden misafirler gelecek, Muhammet Cevdet Orhan objektifler karşısında yatırım turu attıracaktı. Belki domates serasına bile götürecekti.

 

Olmadı.

 

Meclis’ine söz geçiremeyen Muhammet Cevdet Orhan, belli ki, hırs yaptı ve son hamlesi için harekete geçti.

 

Önümüzdeki Pazartesi (18 Eylül) günü 'tek madde' yani şu isim değişikliği için Meclis’i ‘olağanüstü’ toplantıya çağırdı.

 

Parkın ismi bu kez Meclis kararıyla değişir mi, bilmem.

 

Bildiğim bir şey var ki, seçim öncesi Muhammed Cevdet Orhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “daima yanındayım” dediği Yeşilay’ın ismini o parktan sildirirse, stresten sigaraya başlayabilir.

 

Sigarayı yeni bırakmış biri olarak kendisine hiç tavsiye etmem.

 

Ha bir tavsiye daha... O ki, parkın ismini değiştireceksiniz, ‘siyasi’ ya da ‘kişisel düşünce çapı’nda olmasın. Vatan için can veren nice şehitlerimizin ailelerinden birini sevindirin hiç değilse ‘gider ayak’ dua alırsınız.  

 

Pazartesi görüşmek üzere... 

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Ali er 25 Eylül 2023 07:59

  Kendisi genç yaptığı hataları belli bir yaşa gelince anlayıp pişman olacaktır. Belediyecilik domates biber park su kayağı yapma makamı değildir. Dadaşkenti seçkin bir konuma getiremedi dadaşkente çağ atlatamadı buna bakmak lazım

 • Recep Ünal 21 Eylül 2023 13:01

  Başkan bu memleketin görüp göreceği en vizyoner adam. Doğruları da ya yanlışları da olması normal. O parkı biliyorum. Mevlüt Doğan'ın ricası üzerine her şeyiyle Yeşilay adı konulmuş. Burada sigara içilmesi doğru değil tabii. Yazınızda bu parkın yapımında Yeşilay'ın maddi olarak hiçbir varlığının olmadığını da yazmalısınız.

 • Serdar Akpunar 19 Eylül 2023 19:45

  Avu başkanın yegeni Süleyman'a diyin beleş maaş almasın gelsin belediyeye veyahut kamera işlerine gitsin

 • kerim tekin 19 Eylül 2023 14:58

  cedet bey iyi bir insan olabilir ama belediyecilik ayrı bir iş. dadaşkent şu an erzuruun en kötü yerleşim yeri olmuş durumda. torpil tırısmına kalkmış göye ulaşmış. torpilsin selam versen almıyorlar. resmen harabe olmuş. dadaşkente üst geçit yapıldı ama 15 gün geçmeden tekrara yolu bozup giriş verdiniz niye kimin annesi babasının evi vardı acaba. giriş verecektiniz niye üst geçit yapıp insanları magdur ettiniz. sirkecioğlu nasıl işe girdi. bütün bunları üst üste koyunca sayın cevdet orhan belediyecilik yapmamıştır. doğru konuşup eleştiri yaptım. daha arazilerin nasıl usulune uyularak imara açıldığını yazmıyorum.

 • Halis demir 18 Eylül 2023 17:08

  Dadaşkente gittim ne bir plan var ne bir program imar var herkes kafasına göte vila yapmış yollar eğri büğrü sanki köy gibi olmuş yani belediye falan yok plan yok imar yol düzen yok keşke rte gelse bir görse başkanı çata kadar kovalar. Böyle bir şey olamaz resmen mahvetmiş.

 • Bugün birinizi 17 Eylül 2023 23:27

  Palandöken Belediyesinin en büyük odası kime tahsis edildi bilin bakalım!???? Onur bey sizi daha fazla meraklandırmayayım. soyliyelim Aziziye Belediye Başkanın özel kalemi Muhammet Tohumcunun karisina ayrıldi Nasıl memur oldu bu hanımefendi.. Yazın da Emi oğlu serhat tohumcuyu tortumdan Aziziye getirip nasıl memur etti yazın da