Ekonomi Haber Girişi : 02 Mart 2022 15:13

Şubat'ta en çok karnabaharın fiyatı arttı

Şubat'ta en çok karnabaharın fiyatı arttı
Şubat ayında fiyatı en çok artan karnabahar 15 TL'den alıcı buluyor

ERZURUM AJANS - Şubat ayında İstanbul'da fiyatı en çok artan ürün yüzde 106,86'lık yükselişle karnabahar oldu.

 

Pazarcı esnafı, karnabahardaki yaşanan fiyat artışının ürünün az geldiğinden kaynaklandığını söylerken, kilosu ise 15 TL’den alıcı buluyor.

 

Türkiye'de Şubat ayında fiyatı en çok artan ürünler arasında karnabahar yer aldı. Şubat ayında karnabaharın fiyatı yüzde 106 artış gösterdi. Pazar esnafı fiyat artışının ürün azlığından kaynaklandığını söyledi. Karnabahar semt pazarlarından 15 liradan satılıyor.

 

“Karnabahardaki fiyat artışının sebebi ise ürün az geliyor”

 

Karnabaharda yaşanan fiyat artışına dair açıklamalarda bulunan pazarcı Ahmet Karaca, “Biz daha önce kasasını 20 TL'ye alıyorduk şimdi ise 100-120 TL arasında alıyoruz. Fiyat artışının sebebi ise ürün az geliyor. Bunun yerindeki yükselişle alakası yok. Biz pazarda karnabaharın kilosunu 15 TL'ye satıyoruz. Fiyat yüksek olsa da karnabahara talep çok. Şu anda karnabahar sezonu bitmek üzere o yüzden de kaynaklanıyor fiyat artışı” şeklinde konuştu.

 

“Karnabahar sezonu bitmek üzere”

 

Karnabahardaki fiyat artışına değinen pazarcı Rıdvan Ekin, “Karnabaharın sezonu bitmek üzere o yüzden az geliyor. Fiyat artışının sebebi de bundan kaynaklanıyor. Bundan 1,5 ay önce 3 TL'ye sattığımız karnabahar şimdi 15 TL'ye satıyoruz. Fırsatçılıkta oluyor tabi ki ama bununda önüne geçileceğini düşünüyorum. Burada daha çok aracılar kazanıyor” ifadelerini kullandı. İHA

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.