Erzurum Haber Girişi : 28 Mayıs 2019 15:15

Süs köprüsü!

‘’Alışkanlık içimize sinsice girer. Önceleri kuzu gibi sevimli olur. Fakat zamanla yerleşir, azılı ve amansız bir hal alır der’’ Fransız deneme üstadı Montaigne!
Erzurumajans-Vedat Refayeli-‘’Alışkanlık içimize sinsice girer. Önceleri kuzu gibi sevimli olur. Fakat zamanla yerleşir, azılı ve amansız bir hal alır der’’ Fransız deneme üstadı Montaigne!

Üniversite kavşağında yıllar önce Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan bu köprü de aynen işte o Montaigne’nin bahsettiği o azılı ve amansız alışkanlıklarımızın kurbanı olmuş durumda.

Geçen gün akşam farkettim. Gündüz olduğu gibi gece de bu köprü pek kullanılmıyor, orada adeta süs gibi duruyor. Çoğunluğunu da Üniversitede ki öğrencilerin oluşturduğu yayalar, güvenli geçişi sağlayan bu köprü yerine daha tehlikesinin yapıyor, yolu karşıdan karşıya yürüyerek geçip, tehlikeye adeta davetiye çıkarıyor.

Hem de vızır vızır araçların işlediği bir yolda! Trafik canavarına meydan okurcasına! İzlediğim görüntülerden sonra bir kere daha o bildik aynı cümleyi kuracağım galiba! Eğitim şart!
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.