Erzurum Düzenleme Tarihi : 10 Ekim 2020 17:45 Haber Girişi : 10 Ekim 2020 17:47

Tartışmalı petrol istasyonu ihaleyle satıldı...

Tartışmalı petrol istasyonu ihaleyle satıldı...
Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile şehrin köklü firmalarından ESADAŞ'ı karşı karşıya getiren petrol istasyonu ihaleyle satıldı. İstasyonunun arsası Yaklaşık 42 milyon TL bedelle ERYA A.Ş. satın aldı...

Erzurumajans-Daha önce de satılmak istenen yer, ESADAŞ'ın mahkemeye başvurmasıyla, ihale edilememişti. Ardından petrol istasyonunun giriş ve çıkışlarında Belediye tarafından kazı yapılması komuoyunda gündeme gelmiş, ESADAŞ yetkilileri, bunun maksatlı yapıldığı iddia etmişti. Büyükşehir Belediyesi de konunun gündeme gelmesinin ardından yaptığı açıklamada rutin bir altyapı çalışması olduğunu ifade etmişti.

 

 

Bu gün gelinen noktada, geçtiğimiz günlerde yapılan ihale ile Petrol İstasyonunun yeri 42 milyon liraya ERYA A.Ş. firmasına satıldı. Konu ile ilgili gazetemize bir açıklama yapan firma sahibi iş adamı Ertürk Çimen, Erzurum'a yatırımızlarımız devam edecek, Erzurum'da kazandığımızı yine Erzurum'da yatırıma dönüştürüyoruz, derken, ESADAŞ'ın 8,5 yıllık kiracılık durumu devam edecek mi soırusuna, " Ticarette böyle bir şey yok. İhale yapılırken, risayet makamının elinde, bu yerin satılması durumunda tahliye edileceğine dair taahhütname var. Bizde bu şartla ihaleye girdik" dedi.

 

Erkhaber

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Adem Çavuşoğlu 11 Ekim 2020 01:17

    Yazık güzelim ülkemin güzel şehri Erzurum'a çok yazık Esadaş firması bu şehrin kırk yillik firması yatırımlarıyla herşeyiyle sayılı firmalar arasında hizmet veren bu firmaya bu yapılamaz yazik