Erzurum Haber Girişi : 06 Aralık 2013 14:50

Tecavüz iftirası atan ünivesiteli kıza 5 yıl hapis

Erzurum'da tecavüze uğradığı iftirasını atarak 5 kişinin cezaevine girmesine neden olan 20 yaşındaki A.K., 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Erzurumajans-Cem Bakırcı'nın haberi-Erzurum'da tecavüze uğradığı iftirasını atarak 5 kişinin cezaevine girmesine neden olan 20 yaşındaki A.K., 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Verilen hapis cezası ertelendi.

Erzurum'da tecavüze uğradığını iddia ederek aralarında eski sevgilisinin de bulunduğu 5 kişinin cezaevine girmesine neden olduğu belirtilen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki A.K., 50 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Duruşmada tutuksuz sanık Ayşegül K. ile tecavüz davasında beraat eden müşteki sanıklar hazır bulundu. İfadesini verirken heyecanlı olduğu dikkat çeken üniversiteli Ayşegül K., şunları söyledi:

"Ben müştekilerden K.C Y.Z ve T.O' yu tanırım. Okul arkadaşım olan T.O ile 4-5 ay arkadaşlığımız oldu. Bu arkadaşlığımız süresi içerisinde birlikte olduk. T.O beni daha sonra terk ederek başka bir kız arkadaşı ile okula gelmeye başlayınca bu bende ister istemez kıskançlık oluşturdu. Ben o gece alkollüydüm. Kendi rızamla arkadaşlarla birlikte oldum. Bu öfke ve kıskançlık bunalımı nedeniyle şikayetçi oldum. Daha doğrusu o gece birlikte olduğum arkadaşlardan şikayet ettim. Bu iftirayı öç almak kastıyla yaptım ancak bu çirkin iftiradan ötürü pişmanım."

"ŞİKAYETÇİ DEĞİLİZ"

Duruşmada müşteki olarak dinlenilen Y.Z., A.K., K.C., T.O. ve B.K. ise, "Sanık bize haksız bir şekilde iftira atmıştır. Herhangi bir zararımız yok. Sanık Ayşegül K.'dan şikayetçi değiliz" şeklinde ifade verdi.

Mahkemede daha sonra şikayetinden vazgeçen üniversite öğrencisi A.K., sanıklara iftira attığını söyledi. Bunun üzerine mahkeme, tutuklu 5 kişi hakkında beraat kararı vererek sanıkları tahliye etti; A.K. hakkında ise savcılığa suç duyurusunda bulundu.
5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan karar duruşmasında A.K., 'iftira' suçundan 10 ay hapis cezası aldı. Sanık ayrıca, 5 kişinin cezaevine girmesi nedeniyle, "kişileri hürriyetinden yoksun bırakmak" suçundan 10'ar ay olmak üzere 50 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme hükmün açıklanmasını 5 yıl süre ile erteledi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.