Teknoloji Haber Girişi : 23 Eylül 2013 18:36

'Televizyon hafızanın düşmanı'

'Televizyon hafızanın düşmanı'
Hafıza Teknikleri Uzmanı Abdulkadir Özbek, televizyonun insan hafızasını kötü etkilediğini belirterek, beyin egzersizi yapılması gerektiğini söyledi.
Erzurumajans-Hafıza Teknikleri Uzmanı Abdulkadir Özbek, televizyonun insan hafızasını kötü etkilediğini belirterek, beyin egzersizi yapılması gerektiğini söyledi.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde hafıza teknikleriyle ilgili bilgi veren Hafıza Teknikleri Uzmanı Abdulkadir Özbek, televizyonun insan hafızasını kötü etkilediğini belirterek, günde 2 saat aralıksız film izleyen birinin beyninin, o filmi izlemeden önceki haline dönebilmesi için, bir hafta beyin egzersizi yapması gerektiğini söyledi.Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) düzenlenen etkinlikte Kariyer Danışmanı Abdulkadir Özbek, Yıldızlı akademisyen ve öğrencilere hafıza teknikleri hakkında bilgi verdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu, tarafından düzenlenen etkinlikte hafıza teknikleri anlatıldı. Personel Development Academy (PDA) Genel Koordinatörü, Kariyer Danışmanı Abdulkadir Özbek'in sunumu, Yıldız Teknik Üniversitesi akademik personeli ve öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi. Konferansın açılışı PDA'nın misafiri olarak üniversiteye davet edilen M3 Works Takım Çalışması Eğitim ve Eğlencesi şirketinin kurucusu Erdem Genç'in beden perküsyonu gösterisi ile başladı.Hafıza Teknikleri Uzmanı Abdulkadir Özbek "Güçlü Hafıza" sahibi olmanın ipuçlarını dinleyiciler ile paylaştı. Güçlü bir hafızaya katkıda bulunan temel gıda maddelerinden, uykuya; psikolojik etkenler ve koşullandırmadan, televizyon seyretme alışkanlıklarına kadar hafızayı etkileyen pek çok konuda bilgi ve deneyimlerini Yıldızlılar ile paylaşan Özbek, önemli açıklamalarda bulundu. İnsan beyninin sağ ve sol yarısını kuşun kanatlarına benzeten Özbek, beynin sayısal ve bilgi depolayan sağ bölümünün, hayal gücü ve duygusal zeka ile ilgili sol bölüm ile birlikte kullanılmasını, kuşun iki kanatlı ya da tek kanatla uçmaya çalışmasına benzetti. Televizyon izleme alışkanlık ve sıklığına da değinen Abdülkadir Özbek, günde 2 saat aralıksız film izleyen birinin beyninin, o filmi izlemeden önceki haline dönebilmesi için, bir hafta beyin egzersizi yapması gerektiğini de söyledi.Konferansın ikinci kısmında sahneye 15 farklı öğrenciyi alan Özbek hepsinin isimlerini tüm salondakilerin hafızaya alması için kullanılması gereken teknikleri dinleyiciler ile paylaşıp sahnedeki öğrencilerin de teker teker hiç tanımadıkları bu arkadaşlarının isimlerini saymasını sağladı.Abdulkadir Özbek, "Hugecity.us" internet sitesine göre 17 Eylül Salı günü İstanbul'daki en popüler etkinlik olan bu konferansın gerçekleşmesi için emek sarf eden tüm personele ve katılımcılara teşekkür ederek sunumunu tamamladı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.