• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 13 Ağustos 2017 15:51

Temel atma töreninde çocukların balon izdihamı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Dağ Mahallesi'nde 9 etaplı 534 daireli Kavak Konutları'nın temel atma töreninden sonra, balon izdihamı yaşandı.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Dağ Mahallesi'nde 9 etaplı 534 daireli Kavak Konutları'nın temel atma töreninden sonra, balon izdihamı yaşandı.

Dar gelirlilerin ucuz ve ekonomik koşullarda ev sahibi olmasını sağlamak adına merkez Yakutiye İlçesi'nde yaptırılacak Kavak Konutları'nın temel atma töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 90- 140 metrekarelik konutların parasının 'kira' gibi ödeneceğini söyledi. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İdris Güllüce, Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Vali Vekili Vali Yardımcısı Ayhan Terzi tarafından temele ilk harcı atıldı. Konuşmaların ve temel atımından sonra törene katılan çocuklar belediye görevlileri tarafından çevreye süs olarak asılan balonlardan almak için yarıştı ve izdihama neden oldu.

Zaman zaman büyüklerinde katıldığı balon izdihamında görevlilerin sık sık 'yapmayın' uyarılarına rağmen balon izdihamının önüne geçilemedi. Tören alanına asılması saatlerce süren balonların büyük bir bölümü çıkan izdihamda patlarken diğerleri de kapanın elinde kaldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.