• AKTAŞ
Kültür-Sanat Haber Girişi : 13 Kasım 2014 15:17

Tiyatro her yerde

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen projeyle kent merkezi ve ilçelerde tiyatro şöleni düzenlendi.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen projeyle kent merkezi ve ilçelerde tiyatro şöleni düzenlendi.

Erzurum Şehir Tiyatrosu tarafından yürütülen proje kapsamında çocuklar, sahnelenen çocuk oyunu , skeç ve büyük oyunlarla tiyatroya doydu. 4 Kasım tarihinde Karaçoban'dan başlayarak diğer ilçelere giden sanat gönüllüleri, öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı. Eğitici ve öğretici içerikli çocuk oyunlarındaki şarkılara hep birlikte eşlik eden öğrenciler, Fıkralarla Türkiye'nin skeçleriyle de adeta kahkahaya boğuldu.Usta tiyatrocular Cumhur Seval ve Semih Yetimoğlu'nun da sahne aldığı tiyatro oyunları, seyirciden yoğun ilgi gördü. Erzurum Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Semih Yetimoğlu, proje hakkında şu bilgiyi verdi: "Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi'nin öngörüsüyle oluşturulan tiyatro projesi sayesinde şehrimizin en ücra köşesinden diğer ilçelerimize varıncaya kadar gitmediğimiz yer kalmadı. İlçe turnelerimiz halen daha devam ediyor. 'Tiyatro her yerde' sloganıyla yavrularımızın ayağına giderek sanatımızı icra etmeye çalışıyoruz. Yıllar tiyatrocusu, duayen üstadımız Cumhur Seval'in mükemmel sahne performansıyla birlikte çocuklarla buluştuk. Günlük yaşamda dikkat edilmesi gereken davranış ve öğretileri tiyatro sayesinde yavrularımıza anlattık. Kısacası hem eğittik hem de güldürdük." Yetimoğlu ayrıca, projeyi destekleyen Başkan Sekmen'e ilgili sanat dalına verdiği katkıdan ötürü de teşekkür etti.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.