• AKTAŞ
Haber Girişi : 18 Mayıs 2020 19:30

''Tortum Belediyesi'ne söyleyin, köpekleri toplasın onun vazifesi''

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Yener Gözütok’un sosyal medya paylaşımını görmelisiniz.

Büyükşehir’de Dijital Halk Günü… Artık gına gelmiş ki, vatandaş Efendi Yarbaşı yazmış, Başkan Mehmet Sekmen’de okuyor.

“Tortum Bağbaşı… Bağbaşı mahallesi sokak köpekleri toplatılması. Tortum Belediyesi’ne söyleyin, köpekleri toplasın onun vazifesi.”

Aynen böyle diyor Başkan Sekmen ve yüzünde garip bir tebessüm oluşuyor.

Lütfen görüntüyü izleyin, siz yorumlayın.

BBP İl Başkanı Gözütok da bu duruma isyan ediyor.

“Bu belediye AK Parti’den seçilmiş olsaydı aynı tavrı mı sergileyecektiniz? Hizmet Allah içindir. Bu kin ve nefretinize bir anlam veremiyoruz. Biz siyaseti hizmet için yapıyoruz. Muhsin Başkan’dan böyle öğrendik, böyle de yapmaya devam edeceğiz…”

Ve ekliyor.

“Sayın Belediye Başkanımız, Bağbaşı Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir mahalle. Büyükşehir’in de köpek toplama barınağı var ve bu görev Büyükşehir’e ait. Öyle olmasa bile o belediye HDP belediyesi değil, Cumhur ittifakına dahil BBP’nin. Size de 31 Mart’ta yüzde 70 oy vermiş bir ilçe.”

İşte siyasetin çirkin yüzü. Yok Cumhur, yok Millet ittifakı derken olan vatandaş Efendi Yarbaşı’ya oldu. Ayın yılın başı Büyükşehir’den bir şey istedi, Başkan Sekmen de güldü, geçiştirdi.

Olan vatandaşa oldu derken, aklıma geldi.

TÜYAP’ı biliyorsunuz hani şu Havalimanı Yolu üzerinde yer alan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde organizasyonlar yapan firma. Büyükşehir’i o kadar eleştiririm ama bir hakkı teslim edeyim, orası çok güzel bir yatırım oldu. Şimdiye kadar fuar diye çadırlarda yapılan etkinlikler yaklaşık iki yıldır burada görücüye çıkıyor. Yanlış hatırlamıyorsam bu süre içinde 13 fuar organize edildi. Binlerce insan ziyaret etti. Bölgesel olanlar ayrı bir cazibe kattı Erzurum’a.

İşte bu organizasyonlara imza atan TÜYAP, duyduğuma göre Korona’yı da bahane edip bir gecede pılını pırtını toplamış, İstanbul’un yolunu tutmuş. Doğru mu, değil mi diye ilgili yerlerle bir kaç telefon görüşmesi yaptım. Kimi böyle bir şey olmadığını, kimi de TIR’ları yanaştırıp ofis malzemelerini bile götürdüklerini söyledi.

Sonuçta ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Söylentiler yayıldığına göre ardı da yarın, öbür gün gelir ve geç olmadan Büyükşehir’in bir adım atması gerekir.

Durup dururken TÜYAP’ı kaybetmek ya da elde tutamamak bence şehir adına şık değil. Çünkü

fuarcılıkta organizatör markayı kaybetmek beraberinde marka katılımcıları da kaybetmek demektir. Haliyle şehir kaybeder. O yüzden, “Erzurum’u fuar merkezi yapacağım” diyen Başkan Sekmen, 10 yıllığına TÜYAP’a tahsis ettiği bu yatırıma sahip çıkmalıdır.

Umarım vatandaş Efendi Yarbaşı’ya yaptığı gibi bu isteğime gülüp geçmez.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.