Erzurum Haber Girişi : 02 Kasım 2014 14:28

Türkiye mimarlığında modernizmin yerel açılımları

DOCOMOMO Türkiye Çalışma Grubu'nun "Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları" 10. Poster Sunuşları, Erzurum'da yapıldı.
Erzurumajans-DOCOMOMO Türkiye Çalışma Grubu'nun "Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları" 10. Poster Sunuşları, Erzurum'da yapıldı.

Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin ev sahipliğinde, Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleşen "Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları" buluşmalarında kültürel ve tarihi mirasın korunmasıyla alakalı modern mimari projeleri katılımcılara aktarıldı. Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi'nde, üniversite ve belediye işbirliğinde gerçekleştirilen programda, Türkiye'nin seçkin mimar ve akademisyenleri bir araya geldi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, panelde "Kentsel Dönüşüm ve Modern Mimarlık Mirasının Korunması" başlıklı sunum yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi'nin öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Yıldız Salman'ın panel yöneticiliğini üstlendiği programda, kentsel dönüşümün önemi anlatıldı. Bu arada Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yılmaz, etkinliğe destek veren ve eğitim kurumlarına her türlü yardımı esirgemeyen Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.