Erzurum Haber Girişi : 07 Eylül 2015 14:54

TÜRSAB Başkanı Ulusoy'dan Erzurum Tabyalarına destek sözü

Erzurum'da bulunan Osmanlı-Rus Savaşları dönemlerine ait bazı Tabyaların restorasyonu ile ilgili yapılacak çalışmalara TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy destek sözü verdi.
Erzurumajans-Erzurum'da bulunan Osmanlı-Rus Savaşları dönemlerine ait bazı Tabyaların restorasyonu ile ilgili yapılacak çalışmalara TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy destek sözü verdi.

Osmanlı topraklarını işgal etmek amacı ile Erzurum'a kadar ilerleyen Çarlık Rus ordusuna karşı, farklı tarihlerde büyük emekler harcanarak inşa edilen, özellikle 93 Harbi ( Hicri 1293 -Miladi1877) ve 1.Dünya savaşında etkin rol oynayarak, Erzurum halkının ordusu ile bir bütün olarak savaşıp destan yazdığı, tabyaların yeniden kullanılabilir hale getirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Özellikle Vali Dr. Ahmet Altıparmak'ın başkanlığında oluşturulan Tabyalar Platformunun çalışmaları doğrultusunda 2 yıldır düzenlenen " 9 Kasım Tabyalar Yürüyüşü" ile yeniden gündeme gelen Erzurum tabyalarının, turizme kazandırılması için yapılan çalışmalara (TÜRSAB) Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği başkanı Başaran Ulusoy 'da destek sözü verdi. Ulusoy, Erzurum Tabyalarının mimari ve tarihsel değerinin kendisini çok etkilediğini belirterek , tabyaların turizme kazandırılması ve halkımızın ziyaretine açılması için yapılacak tüm çalışmalara destek vereceğini belirtti.

Erzurum'un özellikle Tabyaları, şehitlikleri ve savaş alanları ile 2.Çanakkale olduğunu dile getiren Vali Dr. Ahmet Altıparmak "Tabyalar yapılan çalışmalarla, şehrimizde var olan diğer turizm değerlerinin yanında, Erzurum'a büyük katkı sağlayacak bir dönüm noktası olacağına inanıyorum. TÜRSAB başkanı Başaran Ulusoy'a duyarlılığından ve samimi destek sözünden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.