Siyaset Düzenleme Tarihi : 03 Haziran 2024 11:05 Haber Girişi : 03 Haziran 2024 10:50

Üç hafta önce Dervişoğlu'nu ziyarete gitmişti!

Üç hafta önce Dervişoğlu'nu ziyarete gitmişti!
31 Mart Yerel Seçimlerinde İYİ Parti'den Erzurum Horasan Belediye Başkanı seçilen Hayrettin Özdemir, partisinden istifa etti.
Üç hafta önce Dervişoğlu'nu ziyarete gitmişti!

İstifasını partinin genel merkezine sunan Özdemir'in bundan sonraki süreçte "Bağımsız" olarak devam etmeyi düşündüğü belirtildi.

 

Özdemir, 3 hafta önce genel başkan Müsavat Dervişoğlu'na "Hayırlı olsun" ziyaretine gitmişti.

 

İYİ Parti Genel Başkanlığını bırakan Meral Akşener, olağanüstü kurultayda aday olmamış ve yerine Müsavat Dervişoğlu seçilmişti. Dervişoğlu'nun liderliğindeki İYİ Parti'de istifa haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak Horasan Belediye Başkanı seçilen Hayrettin Özdemir partisinden istifa etti.

 

"TEŞKİLARLA UYUM SORUNU YAŞIYOR" İDDİASI

 

Ankara'ya giderek istifasını partinin genel merkezine sunan Horasan Belediye Başkanı Hayrettin Özdemir'in bundan sonraki süreçte "Bağımsız" olarak başkanlığa devam etmeyi düşündüğü ifade ediliyor. Özdemir'in istifasının perde arkasında ise il başkanlığı ve teşkilatlarla "Uyum sorunu" olduğu öne sürüldü.

3 HAFTA ÖNCE DERVİŞOĞLU'NA "HAYIRLI OLSUN" ZİYARETİ YAPMIŞTI

 

9 Mayıs'ta İYİ Parti Genel Başkanı seçilen Müsavat Dervişoğlu'na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Özdemir, "En önemli ve en başta tebriğimiz Sayın Genel Başkanımız Müsavat Dervişoğlu'na Sayın Dervişoğlu bizim için çok kıymetli, değerli isimdir. İYİ Parti camiasına, Türkiye'ye ve Türk milletine hayırlı olsun. Türkiye'nin meseleleri noktasında önemli hizmetlerde bulunan Sayın Genel Başkanımızı tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Bilgisi, birikimi, tecrübesiyle, bu görevi layıkıyla yapacağına da yürekten inanıyorum, başarılar diliyorum" ifadelerini kullanmıştı. Kaynak: haberler.com

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • VATANDAŞ 07 Haziran 2024 15:30

    O yol AK Partiye çıkar