Erzurum Haber Girişi : 23 Ekim 2013 17:28

Vali Altıparmak ihracatçılarla bir araya geldi

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak kumu kurum ve kuruluşlarına yönelik iadeyi ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor.
Erzurumajans-Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak kumu kurum ve kuruluşlarına yönelik iadeyi ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor.

Vali Altıparmak bugün Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği'ni (DAİB) ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Erzurum'da kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik gezileri kapsamında Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği'ni iadeyi ziyarette bulunan Vali
Altıparmak, ziyaretin anısına Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel'e plaket verdi.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Altıparmak, birliğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği'nin 5 bin 500 üyesi olduğunu belirten DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, "Birliğe Erzurum, Erzincan, Bayburt, Ardahan, Kars, Elazığ, Bingöl, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Muş, Bitlis, Siirt, Batman, Tunceli, Şırnak gibi toplam 17 il bağlıdır. Erzurum İli'nden 102 kayıtlı üyesi vardır. Erzurum ili İhracatı 20 Ekim 2013 itibariyle 27 milyon 380 bin dolar olup toplam ihracat ise 2,5 Milyar dolardır, Ağırlıklı ihracat sektörleri ağaç, çimento, demir ve kimyadır. Ülke bazında en çok ihracat yapılan 5 ülke Azerbaycan, Gürcistan, İran, Irak ve Ukrayna olarak sıralanmaktadır. Birliğin Iğdır, Ağrı Doğubeyazıt İlçesi, Van, Hakkari Yüksekova İlçesi ve Şırnak Silopi İlçesi'nde 5 adet irtibat bürosu bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

Vali Altıparmak, Erzurum'un Doğu Anadolu'nun bölgenin merkezi konumunda olduğunu belirterek, bölge ihracatının daha üst seviyeye çıkarılması için gerekli çalışmaların yapılması konusunda her türlü destek ve işbirliğine hazır olduklarını kaydetti.

DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel de ziyaretin anısına Vali Dr. Altıparmak'a hediye takdim etti.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.