Erzurum Haber Girişi : 29 Eylül 2022 14:49

Vali Memiş araç sürücülerini uyardı

Vali Memiş araç sürücülerini uyardı
Erzurum'da 'Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu' sloganıyla yaya geçitleri kırmızıya boyandı.

İçişleri Bakanlığının 'Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu' sloganıyla başlattığı kampanya çerçevesinde Erzurum'da yaya geçitleri kırmızıya boyandı. Polis Amca İlkokulu öğrencileri ve Vali Memiş ise yoldan geçen araç şoförlerine uyarılarda bulundu. 

 

İçişleri Bakanlığının trafik kazalarına karşı vatandaşları duyarlı hale getirmek için başlattığı ve 'Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu' sloganı ile Erzurum'da yaya geçitleri kırmızıya boyandı.

 

 

Polis Amca İlkokulu önünde gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Zafer Aynalı, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İlker Şimşek katılım sağladı. 

 

 

Vali Memiş öğrencilerle beraber yoldan geçen araç şoförlerine uyarılarda bulundu. Trafik kurallarına uymanın hayati önem taşıdığını belirten Vali Memiş, "Yaklaşık iki yıldır özellikle içişleri bakanlığımızın büyük gayretleriyle artık ülkemizde de yaya geçitlerinde otomobiller eğer yaya görürlerse sanki kırmızı ışık yanmış gibi durmak zorundalar. Bunun bütün ülkemizde çok iyi şekilde anlaşılması lazım. Biz bu farkındalığın daha çok artırılması için bugün Türkiye genelinde bu programı yaptık. Programı da çocuklarımızla beraber yaptık. Çocuklarımız bu kuralları bizlerden daha iyi biliyorlar. Bütün Erzurumluların yaya geçitlerindeki durma kuralları dahil tüm trafik kurallarına uymaya davet ediyorum. Kurallara uymazsak sonuçları çok kötü oluyor" dedi. İHA

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.