• BERARD HABER DETAY
Erzurum Haber Girişi : 01 Temmuz 2022 13:49

Vali Memiş: Çiftçi kardeşlerimize hayranlık duyuyoruz

Erzurum'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen programda çiftçilere 3 bin 800 svat dağıtıldı.

ERZURUM AJANS / Erzurum Valisi Okay Memiş, “Çiftçilerimizin ürettiği tarımsal ve hayvansal ürünlerin hem kalitesini hem de miktarını nasıl arttırabiliriz diye sürekli alandayız. Bu işler yerinde oturarak olmaz, hep alanda sizin yanınızda olacağız.” dedi.

 

Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü bahçesinde düzenlenen tören, açılış konuşmaları ile başladı. Vali Okay Memiş, "Parasını helal yönden kazanan tüm çiftçi kardeşlerimize hayranlık duyuyoruz." dedi.

 

 

"Bu işler yerinde oturarak olmaz"


Törende 10 milyonluk bir svat yatırımı yaptıklarını aktaran Vali Memiş, "Bu ilin valisi olarak ben, İl Tarım Müdürü, İlçe Tarım Müdürü ve bütün bürokratlar, çiftçilerimizin ürettiği tarımsal ve hayvansal ürünlerin hem kalitesini hem de miktarını nasıl arttırabiliriz diye sürekli alandayız. Bu işler yerinde oturarak olmaz, hep alanda sizin yanınızda olacağız. Bugün burada yaklaşık 3 bin 800 adet svatın dağıtımını yapacağız. Neredeyse 10 milyon liralık bir harcama oldu.” ifadelerini kullandı.
Vali Memiş, yapılan yatırımda Erzurum Milletvekillerinin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in büyük katkıları olduğunu kaydederek, kendilerine teşekkürlerini iletti. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.