• BERARD HABER DETAY
Erzurum Haber Girişi : 26 Ocak 2023 13:15

Vali Memiş: Daha çok ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olun

Erzurum Valisi Okay Memiş, İl Koordinasyon Toplantısında şehre yapılan yatırımları açıkladı. Kentteki kamu yatırımlarının toplam proje tutarı 40 milyar 65 milyon 893 bin 773 TL?ye ulaştı.

Erzurum Valiliği Toplantı Salonu’nda İl Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Erzurum Valisi Okay Memiş’in başkanlığında yapılan toplantıya kurum amirleri ve STK temsilcileri katıldı.

 

Kente yapılan kamu yatırımlarını açıklayan Vali Memiş, “Yatırımcı kuruluşlarımızın Valiliğimize vermiş oldukları yatırım izleme cetvellerinden ilimizdeki kamu yatırımlarının gerçekleşme durumunu şöyle özetleyebiliriz. 2023 yılı 1’inci dönem Ekim ayı sonu itibariyle kamu yatırımlarının toplam proje sayısı 953, toplam proje tutarı 40 milyar 65 milyon 893 bin 773 TL, program yılı ödeneği 6 milyar 617 milyon 318 bin 526 TL, toplam harcama tutarı ise 5 milyar 918 milyon 571 bin 794 TL oldu. 5 milyar 918 milyon 571 bin 794 TL’lik bir çalışma daha gerçekleştirilerek yılı harcama oranı yüzde 89,84’e ulaştı. Bazı kuruluşlarımızdaki nakdi harcamaların düşük düzeylerde kalması ödeneklerin tamamının gönderilmemesi veya ödeneklerinin zamanında intikal ettirilmemesi, aynı zamanda ihalelerin geç yapılmasından kaynaklanıyor."

 

 

"Daire amirlerimizin azami gayretleri sarf ettiklerine inanıyorum. Ödenek talepleri bir an önce yapılıp ihaleler zamanında yapılırsa yatırımlarımızdaki gerçekleşme oranlarının yükseleceği de bir gerçektir. Bu kenti anayasal niteliklere göre yönetmek bizim görevimizdir. Bizler gücümüzü anayasadan, yetkilerimizi kanundan ve ilgili mevzuattan alırız. Bizler ayrım yapamadan tüm vatandaşlarımıza hizmet etme gayretindeyiz. Daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmak gibi görevimiz vardır ve buna uygun şekilde davranmak herkesin vazifesidir." diye konuştu. Vali Memiş konuşması ve sunumunun ardından kurum amirleri kuruluşlarının yaptığı yatırımları anlattı. HABER MERKEZİ 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Personel 26 Ocak 2023 17:07

    Sayin Vali bey kendisi için yaptigi yatirimlari anlatmamiş.Siyasileri karşilamak Basbakan çocuklari ile fotoraf cektirmek gibi.