• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 05 Ocak 2021 14:31

Vali Memiş: Günlük vaka sayılarında düşüş var

Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum'da öğrencilere dağıtılacak 600 tabletin protokol imzalama töreninde il genelindeki Covid-19 vaka durumu hakkında açıklama yaptı. Vali Memiş, ''İl genelinde günlük vaka sayısında düşüş var'' dedi.

Erzurumajans-Erzurum Valiliğinde, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ve T3 Vakfı işbirliğiyle Erzurum’da dağıtılacak 600 tabletin protokol imza töreni gerçekleşti. Erzurum Valisi Okay Memiş, toplantıda 80 saatlik kısıtlamanın ardında il genelindeki korona virüs vaka durumu hakkında açıklama yaptı.

  

“İyi durumdayız derken korkuyoruz insanlar bu sefer tedbirleri gevşetiyor”


Vali Memiş, “En son yapılan karantina ve tedbirden dolayı ülkemizde olduğu gibi ilimizde de çok iyileşme olduğunu gözlemlemekteyiz. İyi durumdayız. İyi durumdayız derken açıkçası korkuyoruz. İnsanlar bu sefer tedbirleri gevşetiyor. Ama yatak hasta sayımızda, günlük vaka sayılarında alınan tedbirlerin neticelerini olumlu yönde gördüğümüzü ifade edebilirim” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • İbrahim çelik 06 Ocak 2021 14:27

    Sayın valim benim çocuklarımdan tablet veri misiniz Çocuklarımı çok mutlu etmiş olursunuz

  • Sinan beytuzun 05 Ocak 2021 22:47

    Covid19 hastalığından en çok erzurum etkileniyor aslen karsliyim Erzurum'da 5 yıldır yaşıyorum bu bölgelere hakimim doğu bölgesi Erzurum Hastanesini kullanıyor diğer bölgelerin teçhizat veya doktor noksanlığı Erzurum karşılıyor polisi doktoru valisi belediyesi kizilay bütün bolgelere kucak açıyor ve hale hastalıktan korunma tedbirleri bir üst düzeye taşımaya çalışıyorlar Erzurum halkına ve kurumlarına teşekkür ediyorum

  • Arif AYDIN 05 Ocak 2021 19:49

    Sayın vali'm yalakalık falan değil,gerçekten harika insansın.yolun açık olsun inşallah.