• AKTAŞ
Ekonomi Haber Girişi : 12 Kasım 2019 11:15

Vali Memiş'ten çiftçilere müjde

Erzurum Valisi Okay Memiş, Soğuk Zincir Süt Kurulumu Projesi, kapsamında gerçekleştirilen toplantıda Süt üreticileri ile bir araya geldi.
Erzurumajans-Erzurum Valisi Okay Memiş, Soğuk Zincir Süt Kurulumu Projesi, kapsamında gerçekleştirilen toplantıda Süt üreticileri ile bir araya geldi. Vali Memiş, “Süt projemizin 2.ayağı olan güney ilçelerimize yönelik projemiz Bakanlık tarafından kabul edildi. İlerleyen süreçte 20 ilçemizin tamamına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Erzurum Ticaret Borsası’nda Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme toplantısına katılan Vali Okay Memiş, süt projesi kapsamına dâhil olan süt üreticileri ile bir araya geldi.

Erzurum Ticaret Borsası konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Okay Memiş, Vali Yardımcısı Uğur Köroğlu, Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kılıç, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Genel Sekreteri Prof.Dr. Osman Demirdöğen, Erzurum Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, Narman Belediye Başkanı Burhanettin Eser, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile çok sayıda üretici ve misafir katıldı.

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurul Başkanı Hakan Oral, Erzurum’un tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’nin önde gelen illeri arasında olduğunu vurguladı.“Erzurum’un Hayvancılığını yeniden bir numara yapacağız”

Vali Okay Memiş Süt üreticileri ile bir araya geldiği toplantıda yaptığı açıklamada, Erzurum’u Tarım ve Hayvancılık anlamında hak ettiği noktaya ulaştırmaya çalıştıklarını belirtti.

Soğuk Zincir Süt Kurulumu Projesi’nin Erzurum için öneminden bahseden Vali Memiş, “Küçük bir bütçe ile başlayıp şehrin tamamına hitap edecek çalışmalara adım adım ilerliyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri bütün şehrin sorunlarına sahip çıkarak, şehrin ihtiyaçlarına odaklanarak ve elimizi taşın altına koyarak, iş yapmaya gayret ediyoruz. Çark döndükçe bizlerde hizmet etmek adına daha da gayretle çalışıyoruz” dedi.

“İlk etapta 25 Köyde 280 işletmemize süt tanklarımızın kurulumunu yaptık” diyen Vali Memiş, şunları kaydetti:

“Süt projemizin 2.ayağı olan güney ilçelerimize yönelik projemiz Bakanlık tarafından kabul edildi. İnşallah ilerleyen süreçte 20 ilçemizin tamamına ulaşmayı hedefliyoruz. Çünkü başlamak bitirmenin yarısıdır. Yani bu müthiş bir proje, yani çiftçilik ile uğraşan kardeşlerimizin köyde kalması adına önemli bir proje. Kendimize hedefler koyduk bu hedeflere doğru ilerliyoruz. Biz çiftçimize güveniyor ve inanıyoruz. Bize göre işini iyi yapan çiftçilerimiz birer sanatçıdır. Nasıl ki bir ressam bir tablo yapıyorsa, nasıl ki bir müzisyen iyi bir müzik icra ediyorsa, iyi bir hayvan besleyen, iyi bir meyve üreten bir çiftçi benim gözümde iyi bir sanatçıdır. İnşallah hayvancılıkta Erzurum’u bir numara yapacağız.”

Öte yandan konuşmaların ardından, Süt üreticilerinin sorun, öneri ve temennilerini dinleyen Vali Okay Memiş, sorunların çözülmesi noktasında destek sözü verdi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.