Erzurum Haber Girişi : 27 Eylül 2013 18:47

Vali talimat verdi spor salonu yenilendi

Vali talimat verdi spor salonu yenilendi
Çat Yolu üzerinde bulunan ve kötü görüntüsüyle dikkat çeken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ait eski halı saha Vali Dr. Ahmet Altıparmak'ın talimatı ile yenilendi.
Erzurumajans-Çat Yolu üzerinde bulunan ve kötü görüntüsüyle dikkat çeken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ait eski halı saha Vali Dr. Ahmet Altıparmak'ın talimatı ile yenilendi.

2011 Üniversiteler Kış Oyunları döneminde "Lojistik Merkez" olarak da kullanılan binanın şehri çirkinleştirdiğini göreve başladığı ilk gün fark eden Vali Altıparmak tesisin elden geçirilmesi talimatını verdi. Bunun üzerine, tesisin caddeye bakan halı saha kısmının onarılması, arka tarafta kalan sacla kaplı kısmın ise hemen yıkılması için çalışma başlatıldı.

Sac kaplı binanın yıkılması ile elde edilen alanda çevre peyzaj düzenlemesi yapılacak. Yenilenen spor tesisinden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün bakımı ve koruması altında bulunan çocuklar istifade edecek. Spor tesisi, basketbol sahası, voleybol sahası ve halı saha olarak hizmet verecek.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.