• BERARD HABER DETAY
Erzurum Haber Girişi : 25 Ağustos 2022 13:03

Vali Yavuz: Kocaeli'ye en fazla göç eden şehirlerin başında Erzurum var

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfını ziyaret etti. Erzurum'dan ve Erzurumlulardan övgüyle bahseden Vali Yavuz, en fazla göç eden şehirlerin başında Erzurum'un geldiğini söyledi.

Vali Seddar Yavuz, Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfını ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Önal'dan çalışmaları hakkında bilgiler aldı. 

 

 

Erzurum'un Türk kültürü için önemli bir yeri bulunduğunu söyleyen Vali Yavuz, "Anadolu’nun Türk yurdu haline dönmesinde ve halen devamında Erzurum'un çok önemli rolü var. Bu anlamda sizleri çok önemsiyor ve seviyoruz. Biz her şehrimizi seviyoruz ama sizlerle ayrı bir muhabbetimiz var ve bu vesileyle bugün sizleri ziyaret etmek istedik. Kocaeli'ye en fazla göç eden şehirlerin başında Erzurumlu kardeşlerimiz var. Bu yönüyle de bu şehirde hem nüfus hem de kültür olarak önemli bir güce sahipsiniz. Dolayısıyla bu şehirde ki milli manevi değerlerine bağlı atmosferin devamı konusundaki Erzurumlu kardeşlerimizin önemli bir katkısı bulunmaktadır. Bu şehirdeki rolünüzün farkındayız, hizmetlerinizin farkındayız ve devamını diliyoruz. Yapabileceğiniz her çalışmada sizin yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Önümüzdeki günlerde diğer hemşehri dernekleri, vakıflar, hayır kurumlarımız ve STK’larımızı ziyaret etmeye çalışacağız. Bizim yapabileceğimiz herhangi bir husus olursa kapımız, gönlümüz sonuna kadar açık" ifadelerini kullandı.

 

 

"Kentin kültürüne büyük katkıları var"

 

Erzurumluların Kocaeli'nin kültürüne büyük katkıları olduğunun altını çizen Vali Yavuz, "Kocaeli Türk kültürünü özümsemiş, Selçuklu ve Osmanlı kültürünü yaşatan kadim şehirlerden bir tanesidir. Bu vesileyle bir kez daha bu güne kadar vermiş olduğunuz katkı ve destekler için hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi. İHA

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • murat 30 Ağustos 2022 09:44

    hiçbir işe yaramayan erzurum.. sadece büyük başlar yesin dolansın, zaten erkonut mudur nedir erzurumda holding oldu. erzurumun öz çocuğu müteahitler iş yapamaz oldu. bu memleketten hiçbirşey olmaz, sanki onun bunun sömürgesi altında.

  • fahri 26 Ağustos 2022 16:36

    iş olmayınca vatandaş ne yapsın