• AKTAŞ
İlçeler Haber Girişi : 25 Ekim 2017 17:30

Yakutiye Belediyesi, çöp konteynırlarını dezenfekte ediyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, kentteki tüm çöp konteynırlarını yıkayarak, dezenfekte ediyor.
Erzurumajans-Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, kentteki tüm çöp konteynırlarını yıkayarak, dezenfekte ediyor. 

Temiz bir Yakutiye için temizlik çalışmalarına ara vermeden devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kirliliğin ortadan kalkması ve kötü kokuların oluşmaması için düzenli çalışmaları kapsamında çöp konteynırlarını yıkama aracı ile yıkayarak, yerlerine bırakıyor. 

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, hizmetin standartlarda yapılmasının önemli olduğunu belirterek temizlik çalışmalarının aynı zamanda halk ve çevre sağlığını ilgilendirdiğini söyledi. Temizlik işlerini belediyenin zengin araç parkıyla gerçekleştirildiğinin altını çizen Ali Korkut, "Çöp toplama işleri, çöp araçları ve çöp taksilerle yürütülüyor. Belediye olarak 11 adet çöp kamyonu,3 adet vakumlu yol süpürme aracı, 3 adet damperli kamyon, 1 adet çöp taksi, 1 adet konteyner yıkama aracı, 1 adet mini loder, 1 adet kepçe aldık. Çalışmaları titizlikle yürütüyoruz. Çöp konteynırlarının yenilenmesi yapılırken, belirli aralıklarla yıkamasını yapıyoruz. Çevre ve halk sağlığı için bu önemli. Bakteri oluşmaması, çevreye kötü koku yayılmaması için dikkatli davranıyoruz" dedi.

Çöp konteynırı yıkama ve dezenfekte aracı, çöp konteynırını kendi içerisine alarak yıkama ve dezenfekte işlemini gerçekleştiriyor. Mahallelerdeki çöp konteynırlarının en son teknoloji kullanılarak, dezenfekte eden konteynır yıkama aracı ile konteynırlar hem hızlıca hem de kolayca yıkanıyor. Yakutiye Belediyesine bağlı ekipler tarafından konteynırlarda oluşabilecek bakteri ve kokuya karşı yıkama çalışmaları ile vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almasını sağlıyor.

Vatandaşlar ise gerçekleştirilen çalışmanın son derece önemli olduğunu belirterek, belediye çalışanlarına teşekkür ediyorlar.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.