• AKTAŞ
Kültür-Sanat Haber Girişi : 30 Mart 2017 16:00

Yakutiye Belediyesi'nden, bin 800 çocuğa tiyatro gösterisi

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, tiyatro haftası münasebetiyle köy/mahalle okulları ve dar gelirli ailelerin yoğunlukta olduğu semt okullarında okuyan bin 800 ilkokul ve anaokulu öğrencisini tiyatro ile buluşturdu.
Erzurumajans-Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, tiyatro haftası münasebetiyle köy/mahalle okulları ve dar gelirli ailelerin yoğunlukta olduğu semt okullarında okuyan bin 800 ilkokul ve anaokulu öğrencisini tiyatro ile buluşturdu. 

Belediye Başkanı Ali Korkut, çocukların gelişiminde tiyatronun eğitici özelliğine dikkat çekerek "Tiyatroya fazla gitme şansı olmayan semtlerdeki okulları tercih ettik, güzel bir etkinlik oldu" dedi.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, tiyatro haftasında çocukları unutmadı. Ali Korkut, ilçe sınırlarındaki ilkokul ve ana okulu öğrencilerini tiyatro ile buluşturdu. Dar gelirli ailelerin yoğunlukta olduğu semtlere öncelik verilen etkinlikte 1800 ilkokul ve anaokulu öğrencisi Medya Oda tiyatrosunda sergilenen İbiş'ın Sınavı isimli oyunu izlediler. Yakup Çağlayan, Ercan Seval, Kenan Çinici'nin oynadığı oyun eğitici komedi içeriyor. Temizlik, görgü kuralları, engellilere yaklaşım ve çalışmanın önemini anlatan mesajlar içeren oyun için öğrenciler servisler ile okullarından alınarak tiyatro salonuna getirildiler. Oyunu izleyen öğrenciler yine servisler ile okullarına bırakıldılar. Her gün 4 seansta perdelerini açan tiyatroyu bin 800 öğrenci izledi.

Tiyatro eğitimin önemli bir parçası

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, tiyatronun eğitimin önemli bir parçası olduğunu hatırlatarak "Tiyatro haftası vesilesiyle ilkokul ve anaokulu çocuklarımızı tiyatroya götürdük. Tiyatro, hafta boyunca çocuklarımız için perdelerini açıp kapattı. Tiyatro salonunda çocuklarımızla birlikte olduk, onların heyecanını paylaştık. Eğitici ve öğretici bir oyun. Keyifte aldılar. Çocuklarımız için bir şeyler yapmak, güzeldi. Birçoğunun ilk defa tiyatroya gidiyor olması da ayrı bir şeydi. Sevinçlerini paylaştık, minik dünyalarına bir güzellik katabildiysek kendimizi iyi bir şey yapmış sayacağız" şeklinde konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.