Eğitim Haber Girişi : 09 Mart 2018 21:15

Yakutiye Gençlik Meclisi'nden su temalı eğitim

Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen 'Su' temalı eğitim programı düzenlendi.
Erzurumajans-Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen 'Su' temalı eğitim programı düzenlendi.

İlkokul, Ortaokul ve Liselerde düzenlenecek eğitim programıyla su kaynakları, suların kullanımı, kişisel su kullanımında dikkat edilmesi gereken kurallar ve suyun insan yaşamındaki önemi anlatılacak. Programa katılan Ali Korkut, bireysel ve kurumların su ile ilgili görev ve sorumlulukları olduğunu belirtti.

Atık suların kullanımının önemli olduğunu belirten Korkut, "Su hayattır, ancak su kaynakları sınırlıdır. Gelecek nesillere içilebilecek su bırakmak bizim görevimiz" dedi.50. Yıl Ortaokulundan başlayan ilk programa Yakutiye Belediye BAşkanı Ali Korkut, TEMA Erzurum Temsilcisi Işıl Bedirhanoğlu, Gençlik Meclisi Temsilcisi Halime Çetin ile TEMA ve Yakutiye Gençlik Meclisi üyeleri de katıldı. Okul Müdürü Selami Topaloğlu, böylesine önemli bir konuda öğrencilerinin eğitim programı görmesinin okul olarak kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Programda grafikler ile dünyadaki su oranları, su kaynaklarının yanlış kullanım ve israf ile nasıl kuruduğu görsellerle anlatıldı. Suyun her bireyin duyarlı yaklaşımı ile gelecek nesillere aktarılabileceğinin önemine değinilen programda toplumsal duyarlılığa dikkat çekildi.

Belediye Başkanı Korkut, "O zaman su yalnız biz insanlara ait değildir. Ağaçlar, hayvanlar ve gördüğümüz, gözle göremediğimiz bütün canlıların su üzerinde hakkı var. Bunu unutmamalıyız. Bizim su kullanırken savurgan davranma, ısraf etmek gibi bir hakkımız yoktur. İnsan oğlunun duyarlılığı bir keyif değil, zorunluluktur. Bizim bu bilinçle yetişen nesillere ihtiyacımız var" dedi.Ali Korkut, başarı dikkate alınarak her sınıfın birincisine bisiklet armağan edeceğini açıkladı.

Ali Korkut, "Başarınızı artırın, çok çalışın, duyarlı bir birey olun. Ben buradan söz veriyorum. Her sınıfın birincisine bisiklet hediye edeceğim" şeklinde konuştu.

Ali Korkut, 50. Yıl Ortaokulu çevresinin genellikle dar gelirli ailelerden oluştuğunu dikkate alarak çocukları teşvik etmek istediğini belirtti.

Eğitimli nesillerin ülkenin geleceği olduğunu hatırlatan Korkut, "Bu çocukların teşvik edilmesi gerekiyor. Bisiklet iyi bir karne hediyesi olacaktır. İnşallah bu teşvik onları hırslandırır" ifadelerini kullandı. 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.