• AKTAŞ
Erzurum Düzenleme Tarihi : 03 Kasım 2021 21:27 Haber Girişi : 01 Kasım 2021 14:38

"Yanımda olmayan cemiyetin içinde olmam!"

Erzurum Ajans Genel Yayın Yönetmeni Onur Sağsöz, üyesi olduğu Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti'nden (DAGC) istifa ettiğini açıkladı.

ERZURUM AJANS - Gazeteci Sağsöz, “Baskı ve tehdit altındayken, yanımda olmayan cemiyetin içinde olmam” dedi.

 

Yaptığı haber ve köşe yazılarıyla kent gündemini belirleyen gazeteci Onur Sağsöz, son olarak kaleme aldığı ‘Kötü Rektör!’ başlıklı yazısından sonra tehdit edilerek, hedef gösterildi. Gazeteci Sağsöz bunun üzerine Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Eyyüp Yıldız hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

 

FEDERASYONU DA BIRAKTI

 

Yaşanan bu süreçte yıllardır üyesi olduğu Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin kınama mesajı yayınlamamasına tepki gösteren gazeteci Sağsöz, dernekteki tüm görev ve üyelikten istifa ettiğini açıkladı.

 

Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu üyeliğini bıraktığını da belirten gazeteci Onur Sağsöz, “Bir gazeteci olarak tek beklentim, yıllardır hizmet ettiğim cemiyetimin manevi desteğini almaktı. Tüm bu yaşadıklarımdan sonra yanımda olmayan cemiyetin içinde olmamı gerektirecek bir durum kalmadı. Bugün bana yapılanın yarın kendilerine de yapılabileceğini unutan tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • erdinç 03 Kasım 2021 15:13

    kardeşim sen tek te bu işleri başarırsın

  • S.Tazegul 03 Kasım 2021 09:36

    ZAYEN YERİN ORA DEĞİLDİ.

  • BİR DADAŞ GİBİ 01 Kasım 2021 15:12

    helal olsun sana gerçek gazetecilik bu. Para karşılığı yalancı haber yapanlardan olmadığın için ayrıca dik duruşun için seni tebrik ediyorum onur bey