• AKTAŞ
Türkiye Haber Girişi : 12 Ocak 2021 12:48

Yeri hep Alp'lerde kalacak!

Mimar Ahmet Vefik Alp, hep tanışmak istediğim, yerinde olmak istediğim adamlardan biriydi. Hakkında çok şey bildiğimi sanıyorum, o yüzden de tanışmayı hep dört gözle beklediğim bir şahsiyetti.

Erzurumajans-Vedat Refayeli-Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını koyduğu zaman kaybetmesine çok üzülmüştüm. İstanbul’un çok şey kaybettiğini düşünmüştüm o gün ve hep de öyle kaldım. Sadece İstanbul mu, sanırım bir Türkiye kaybetmişti. Hele hele Malatya’da belediyeye bir hizmet binası çizmişti ki, Dünya 3’ncü tasarım ödülü almıştı, o binanın önünde durmuş, o çizen mimarı, Alp’i ve o projeyi ona çizdiren başkanı selamladığımı hatırlıyorum.

 

Zaten o sıra dışı, muhteşem binaların mimarıydı ve yeri de kolay kolay doldurulamayacak biriydi. Soyadı gibi yeri hep yukarılarda, Alp’lerdeydi, sanırım öyle de kalacak. Hep az adamlardan biri olduğuna inandığım Ahmet Vefik Alp’in vefatına çok yakınım biri vefat etmiş gibi üzüldüm. Konuşmalarındaki o nezaketi ve naifliği işe bende derin iz bırakan bu büyük adamın vefatından dolayı sadece ailesinin değil, Türkiye’nin başı sağolsun diyorum. Nurlar içinde yatsın.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.