• AKTAŞ
Siyaset Haber Girişi : 24 Eylül 2014 16:06

Yeşilyurt'tan Ahilik Haftası mesajı

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Erzurumajans-AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yeşilyurt; Ahilik, Anadolu'da varlığı bin yıldan beri süregelen, din, dil, ırk, mezhep farkı gözetmeksizin herkese eşit muamele yapılan, Türk Milletinin köklü geleneklerinden biridir,dedi.

Yeşilyurt;Selçuklu ve Osmanlı devletlerinin sosyal ve ekonomik hayatında etkili rol oynayan Ahilik teşkilatı, esnaf ve sanatkârları ahlaki ve felsefi prensipler etrafında birleştirerek, Anadolu'da birlik-beraberliğin ve refahın sağlanmasına, toplumsal düzenin tesis edilmesine öncülük etmiştir,dedi.Yeşilyurt mesajında; Ayrıca insana saygı ve sevgiyi işleyen, haksız rekabeti ortadan kaldıran sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan, kaliteli üretimi benimseyen ve teşvik eden bir teşkilattır. Ahilik, yalnızca bir meslek örgütlenmesini değil, günümüzde de kabul edilen evrensel değerleri benimsemiş bir dünya görüşünü yansıtmaktadır,dedi.

Yeşilyurt, Bir yandan çağdaş dünya ile bütünleşme çabalarını sürdürürken, bir yandan da milli kimliği oluşturan değerleri korumaya çalışan, milletimizi birbirlerine yakınlaştıran ve insanlar arasında dayanışma kurulmasını sağlayan Ahilik Kültürünün korunması dileklerimle başta tüm esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere tüm halkımızın Ahilik Haftasını kutluyorum.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.