Türkiye Haber Girişi : 07 Eylül 2015 15:08

Yetkililer susuyor... Dağlıca sessizliği!

Yetkililer susuyor... Dağlıca sessizliği!
Dağlıca'daki şehit sayısı ile ilgili bilgi kirliliği infiale neden oluyor ama yetkili makamlar sessizliğini koruyor.
Erzurumajans-Dağlıca'dan gelen hain saldırı haberi 24 saati doldurmak üzere ancak hâlâ ayrıntılı bir bilgi verilmedi.

Ne TSK'dan ne de Başbakanlık'tan şehit sayısı ile ilgili açıklama yapılmaması sosyal medya aracılığıyla kaosa neden oldu.

Kaynağı belirsiz birçok yerden şehit sayısı ile ilgili spekülakif bilgiler geliyor. Yetkili makamlardan detaylı bir açıklama yapılmaması da toplum içinde adeta infiale neden oluyor.

Dün gece yarısı başlayan ve saatlerce süren güvenlik zirvesinden de net bir sonuç çıkmaması vatandaşları isyan ettirdi. Herkes hükümete aynı şeyi soruyor "Neden açıklama yapmıyorsunuz?"

TSK'DAN RAKAMSIZ AÇIKLAMA


Hain saldırı ile ilgili tek açıklama gece yarısı TSK'dan geldi. Yapılan açıklamada, PKK'nın düzenlediği saldırıya ilişkin ayrıntılar yer alırken, şehit ve yaralı sayısı konusunda herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

İşte Genelkurmay'dan yapılan yazılı açıklama:

"24 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan yoğun hava harekâtı ile yurtdışındaki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin ateş altına alınması neticesinde ağır hasar ve zayiat verdirilmesini müteakip yurtiçindeki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin imhası maksadıyla operasyonlara hız verilmiştir.

Özellikle Hakkâri bölgesinde Bölücü Terör Örgütü tarafından menfez ve köprülerin tahribi ve yollara El Yapımı Patlayıcıların döşenmesi nedeniyle halkımızın ulaşım imkanları kısıtlanmıştır. Bölge halkımızın güven ve huzur içinde ulaşımına imkan vermek maksadıyla 04 Eylül 2015 tarihinden itibaren başlatılan operasyonlar dağlık alanda ve yollarda aralıksız devam etmektedir.

06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen diğer El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur.

Bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet F-16 ve iki adet F-4 ile Bölücü Terör Örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Bölgede operasyon devam etmekte olup müteakip gelişmeler hakkında bilgi verilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

(Sözcü)
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.