Spor Haber Girişi : 30 Kasım 2021 12:33

'Yüzme bilmeyen kalmasın' projesi amacına ulaşıyor

Yüzme Antrenörü Ahmet Aktaş, çoğu çocuğun Erzurum'da deniz görmediği için yüzme bilmediğini, projenin amacının giderek amacına ulaştığının altını çizdi.

ERZURUM AJANS - Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın imzaladığı protokol ile ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi, Erzurum’da başarılı bir şekilde sürüyor.


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın imzaladığı protokol ile ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi, kapsamında Erzurum’da yüzlerce çocuk tam olimpik yüzme havuzunda yüzme öğreniyor.


Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte koordineli bir şekilde projeyi başarıyla yürütürken, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri olmak üzere saat 10:00-11:30 ve 13:00-14:30 arasında yüze eğitimlerini devam ettiriyor.


Proje kapsamında bugüne kadar Erzurum’da yüzlerce çocuk yüzme öğrenirken, yaz kış demeden Pandeminin ardından yüzme eğitimleri tüm hızıyla sürüyor.


Yüzme Antrenörü Ahmet Aktaş, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığının başlatmış olduğu proje kapsamında 6-14 yaş arası çocuklara yüzme eğitimi verdiklerini söyledi. Teknik anlamda çok vakitlerinin olmamasından dolayı öğrencilere suya girebilecek ve suda kalabilecek düzeyde eğitimler verdiklerini belirten Aktaş, çoğu çocuğun deniz görmediği için yüzme bilmediğini, projenin amacının Erzurum’da giderek amacına ulaştığının altını çizdi.


Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, pandemi sürecinin ardından hızlı bir şekilde yeniden başlattıkları ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesine yaz sezonunda hem Yakutiye Spor Salonu bahçesindeki üstü açık yarı olimpik yüzme havuzu ile Palandöken ilçesindeki tam olimpik yüzme havuzunda yüzlerce çocuğa yüzme eğitimi verdiklerini söyledi.


Öztürk, havaların soğumasının ardından yüzme eğitimlerine tam olimpik yüzme havuzunda devam ettiğini ifade etti.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • M.K 02 Aralık 2021 15:38

    BENDE O KADAR ÇOK GİTTİM GELDİM ÖYLE BİR UYGULAMA OLMADIĞINI SÖYLEYİP KAPIYI GÖZTERDİLER.YANLIŞ HABER YAPMAYIN YADA ÖĞRETİİKLERİ ÇOCUKLARIN AİLE GELİR SEVİYELERİNİ VE HANGİ STATÜNÜN ÇOCUKLARI OLMASI GEREKTİĞİNİ YAZINDA ONA GÖRE GİDELİM.

  • HASAN DİLER 01 Aralık 2021 16:34

    bu nasıl bir yalandır ben okadar gittim geşdim kimse yüzme yapmıyor cimere yazdım il müdürü yapılmıyor diye bilgi verdiler şimdi kimin çoçuğuna yüzme öğretiyorlar acaba?