Türkiye Haber Girişi : 12 Temmuz 2023 13:48

2023-2024 Umre dönemi başlıyor

2023-2024 Umre dönemi başlıyor
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2023-2024 yılı umre tarihlerini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2023-2024 yılı umre tarihlerini açıkladı.

 

2023-2024 Umre dönemi, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde 15 Ağustos 2023 tarihi itibariyle başlayacak.

 

 

Sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin paylaşımda bulunan  Erbaş, “2023-2024 Umre dönemi, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde 15 Ağustos 2023 tarihi itibariyle başlıyor İnşallah. Kutsal toprakların özlemini çeken vatandaşlarımız 10 Temmuz itibariyle kayıtlarını yapabilecektir. Vatandaşlarımızın çıkacakları bu kutlu yolculuk hayırlı ve makbul olsun” ifadelerine yer verdi.Kaynak/Pusula

 

- BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ:

 

 1. Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatıracaklardır.

2. Ücretler Halk Bankası, Vakıf Bankası, Ziraat Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir. 3. Ücretini yatıran umre yolcuları İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

4. Umre yolcusu 2023-2024 umre kayıt form dilekçesini 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edecektir. 5. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir. 6. Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

NOT: 1- Kayıtlar için acele ediniz, kontenjanlar son başvuru tarihinden önce dolabilmektedir.

 2- Uçakların gidiş geliş tarihlerinde yoğunluk, slot durumu veya olağan dışı durumlar ve diğer etkenler sebebiyle değişiklik olabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlarda Kafilelerin uçuşları broşür dışına çıkılarak en fazla 7 gün önce veya sonrasına planlama yapılabilecektir.

3- Herhangi bir sebeple umre vizesi alındıktan sonra vazgeçen ziyaretçilerden umre vize ücreti kesintisi yapılacaktır.

 4- Aynı ilden kayıt yaptırıp farklı havalimanı seçenler iç hat bağlantısı imkanı olmaması durumunda kayıt yapılan ilin seyahat şartlarına uygun hareket edecektir.

 5- Diyanet İşleri Başkanlığı belirtilen programların iptaline, gidiş-dönüş tarihlerinde değişiklik yapmaya ve gerekli hallerde her türlü tedbiri almaya yetkilidir.

 

- UMRE YOLCULARINA VERİLECEK HİZMETLER:

 

Mekke - Medine Otel Konaklama

Yiyecek, İçecek

Cidde - Mekke - Medine arası ulaşım

Uçak Bileti

Vize Alımı

Mekke Servis Hizmeti

Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri

 

- UMRE YOLCULARINA VERİLECEK ESER VE MALZEMELER:

 

Kur’an-ı Kerim, Umre Yolcusu Rehberi, Kutsal İklimde Dua, Tavaf ve Sa’y duaları, Seyahat El Çantası Seccade, Tespih ve Sırt Çantası, Maske

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.