Medya Haber Girişi : 14 Ekim 2017 14:36

'Siyah önlük beyaz yaka' foto belgesel oldu

'Siyah önlük beyaz yaka' foto belgesel oldu
Siyah önlük beyaz yakanın albümlerde kalan serüveni Erzurum'da foto belgesel oldu.
Erzurumajans-Siyah önlük beyaz yakanın albümlerde kalan serüveni Erzurum'da foto belgesel oldu.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Doktora öğrencisi ve aynı zamanda Yakutiye Gençlik Merkezi Gençlik Lideri olan İlteriş Bülent Aydın, müzik öğretmeni Mustafa Döngel ile birlikte siyah önlük beyaz yakanın albümlerde kalan serüvenini "Gelenekten Geleceğe Eğitim Serüveni" adını verdikleri foto belgesele yansıttı.

Yüzlerce fotoğraf çekerek fon müziğiyle belgeseli tamamlayan ikili, "Gelenekten Geleceğe Eğitim Serüveni" adlı çalışmalarını izleyicilerin beğenisine sundu.

İlteriş Bülent Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Belgeselimizin hikayesinde bir küçük öğrencimiz var. Siyah önlüklü beyaz yakalı. Bu öğrenci büyüyor öğretmen oluyor. Geneli böyle. İnsanlar burada neyi görüyorlar. Annelerimizin çocukları sabah hazırlayıp gönderirken yaptıkları. Çocuğun saçını tarayıp, okula uğurlaması. Vurgu burada. Bu foto belgeselde insanlar geçmişi görecek, çocukluklarını görecek izleyenler. Bunu vermek istedik" dedi.

Müzik öğretmeni Mustafa Döngel de, "Amacımız, fotoğraflarla müziği bir araya getirmek. Geçmişimize yönelik unutulan isminde olduğu gibi gelenekten geleceğe eğitim serüvenini fotoğraf ve müzik diliyle yansıttık" diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.