Erzurum Haber Girişi : 18 Mart 2014 16:56

4 Günde bin 400 vatandaş ücretsiz kart aldı

4 Günde bin 400 vatandaş ücretsiz kart aldı
Ülke genelinde olduğu gibi Erzurum`da da dağıtılmasına devam edilen 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşım kartına yoğun ilgi gösteriliyor.
Erzurumajans-Ülke genelinde olduğu gibi Erzurum`da da dağıtılmasına devam edilen 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşım kartına yoğun ilgi gösteriliyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kardelen Kart Bölge Müdürlüğü, ücretsiz karttan yararlanmak isteyen vatandaşların akınına uğruyor. Geçen hafta çarşamba günü başlayan kart dağıtımı devam ediyor.

Günlük ortalama 400 civarında müracaatın yapıldığı merkezde, bin 400 vatandaşa kartları verildi. Kardelen Kart Erzurum Bölge Müdürü Vedat Saran, ücretsiz kart uygulamasının yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Saran, şöyle devam etti: "Günlük ortalama 400 civarında müracaat alıyoruz. Yaşlı vatandaşlarımızın ciddi teveccühü var. Yaşlılarımızın mağdur olmaması için evraklarını alıp gün vererek kartlarını takdim ediyoruz. Şuana kadar bin 400 civarında ücretsiz kart vatandaşlarımıza teslim edildi." 


"5 LİRA ELEKTRONİK KARTIN ÜCRETİDİR"


Bölge Müdürü Saran, 65 yaş üstü ücretsiz kart alımında bir kereye mahsus talep edilen 5 liralık ücretin elektronik kartın ücreti olduğunu söyledi. Saran, vatandaşlardan, Kardelen Kart`a müracaat ederken nüfus cüzdanlarının fotokopisi ile 2 adet fotoğrafla birlikte müracaatlarını yapmalarını da istedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • dost 01 Ocak 1970 02:00

    Şimdiye kadar neredeymişler.... insanları enayimi sanıyorlar...

  • okan türk.. 01 Ocak 1970 02:00

    Ne demişler bedava sirke baldan tatlıdır.:)