Siyaset Haber Girişi : 02 Şubat 2024 20:24

AK Parti'de 6 isim yeniden aday gösterilmedi

AK Parti'de 6 isim yeniden aday gösterilmedi
AK Parti'de Erzurum ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Toplam 20 ilçenin 6'sında mevcut başkanlar yerine yeni isimler aday gösterildi. 

AK Parti'de ilçe belediye başkan adayları belirleme süreci tamamlandı. Efkan Ala'nın açıklaması beklenen listeyi il teşkilatı, basın grubunda paylaştı. Listeye göre Erzurum’da 20 ilçeden 6’sında mevcut başkanlar yeniden aday gösterilmedi. 

 

Merkez ilçelerden Aziziye‘de mevcut başkan Muhammed Cevdet Orhan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulununca Aziziye Belediyesi'ne Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili görevini yürütmüş olan Eyüp Tavlaşoğlu aday gösterildi.

 

Narman Belediye Başkanı Burhanettin Eser yerine ilçeden Adem Kınalı aday gösterilirken, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli’nin de üzeri çizildi. Pasinler’e daha önce iki dönem başkanlık yapan Ünsal Sertoğlu aday oldu.

 

Çizik yiyen bir diğer isim ise Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar oldu. Melik Yaşar yerine Seyhun Saydın Çat’tan aday gösterildi.

 

Daha önceki seçimlerde Büyük Birlik Partisi’nden seçildikten sonra AK Parti’ye geçiş yapan Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı bir kez daha çizik yedi. Taşçı’nın yerine Adem Çelebi aday gösterildi.

 

AK Parti Narman’da ise Burhanettin Eser yerine Adem Kınalı ile devam dedi. Aşkale Belediyesi’nde de değişikliğe gidildi. Üç dönem başkanlık yapan ve aday olmayan mevcut Başkan Ahmet Yaptırmış yerine, Şenol Polat aday edildi.

 

Erzurum’da geriye kalan 14 ilçede ise AK Parti Genel Merkezi, mevcut adaylarla devam dedi.

 

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde programda beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren’in yerine Serdal Şan atanmıştı. AK Parti Şan’ı 31 Mart Seçimlerinde de aday gösterdi.

 

AK Parti'nin 31 Mart Seçimlerindeki aday listesi 

 

Palandöken: Muhammet Sunar

Yakutiye: Mahmut Uçar

Aziziye: Eyüp Tavlaşoğlu

Pasinler: Ünsal Sertoğlu

Narman: Adem Kınalı

Aşkale: Şenol Polat

Tortum: Muammer Yiğider

Pazaryolu: İbrahim Şahin

Şenkaya: Yavuz Bedir

Çat: Seyhun Saydın

Köprüköy: Osman Belli

Horasan: Recep Karataş

Karaçoban: Sedat Gümüş

Karayazı: Savcı Saka

Tekman: Mustafa Ergin

Hınıs: Serdal Şan

Oltu: Adem Çelebi

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Necati Keskin 05 Şubat 2024 11:53

  oltu, pasinler, ispir, aşkale, köprüköy gitti hayırlı olsun diğerleri de can çekişiyor

 • Galalı hüsam 04 Şubat 2024 16:34

  Köprüköyde tarlalara güneş enerji ruhsatı verip para alan belli adama yine adaylık veriyorsunuz buğday ekilen tarım arazilerine güneş enerji için ruhsat verilip para alınıyor yazıl değilimi böyle usulsüzlük olurmu biz şikayetçiyim . Adaletsiz ve ülke batırma yarışına girmişsiniz sanki. Ayrıca Ahmet döleklinin ne hatasını gördünüz hadanksleti adam etti bir sütü emek verdi yazıklar olsun.

 • Nesrin Yıldız 04 Şubat 2024 01:02

  2 dönem ziyadesiyle başarılı hizmetleriyle hafızalara kaydolan Sn Muhammed Cevdet ORHAN'a , özverili çabalarından dolayı teşekkürü borç biliriz. Yolu açık olsun.

 • Pasinli 03 Şubat 2024 10:35

  Pasinler den başka aday mı yoktu. Ünsal sertoglu nu gösteriyorsun. Çok mu memnun du pasinler halkı o adamdan. Keşke dölekli baska partiden aday olsa