Siyaset Haber Girişi : 27 Nisan 2023 19:48

Akşener, A TAKIMI'nı kuruyor. Cinisli, Bakanlığa göz kırptı!

Akşener, A TAKIMI'nı kuruyor. Cinisli, Bakanlığa göz kırptı!
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Erzurum'a bakanlık sözü verdi. Gözler Naci Cinisli'ye çevrildi. Akşener'in sürpriz bakanlık çıkışı kentte sevinçle karşılandı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener Erzurum’daydı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde seçim otobüsünden halkı selamlayan Akşener, kent meydanında vatandaşlara seslendi.

 

Sağanak altında Erzurum’a müjdeler veren Akşener, “Gencecik hanımlar var. Yaş almışlar var. Ben onların ıslanmamasını istediğim için kısacık bir şey söylemek istiyorum. Evet ben Allah'ın izniyle, sizin teveccühünüz ile Başbakan olmak istiyorum ama oylarınızla olacak. Bir şey daha olacak. Erzurum'dan, uzun bir aradan sonra bir de Bakan çıkacak” dedi. Bakanlık için Erzurum Milletvekili Naci Cinisli’yi işaret eden Akşener’in sürpriz çıkışı meydanda sevinçle karşılandı.

 

 

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

 

ERZURUM'DA KAYITLI 45 BİN İŞSİZ VAR

 

Buraya gelirken, bazı şeylere çok üzüldüm. Bu ülkede Başbakanlık yapmış bir kişi ve yaşını başını almış bir kişi; Erzincan'da konuşurken, Sayın Binali Yıldırım'dan bahsediyorum… Bakın çok enteresan. Diyor ki, 'Bu seçim işgalciler ile İstiklal Harbi verenler arasında yapılan bir seçimdir.' Ayıptır, günahtır. Bu ülkede yaşayan herkes, bu vatanın bütünlüğünden, birliğinden, milletin ferahından, refahından yana olan herkes; ayrılıkçılara karşı olan herkes bayrağın, toprağın, milletin birliğinden yana olan herkes; bu ülkenin birinci sınıf, has evladıdır. Biz seçimde bütün siyasi partiler ne yapar? Sizi dinler. 45 bin kayıtlı işsiz var, Erzurum'da. Ey Binali Yıldırım, onlara ne yapacaksın onu söyle.

 

 

 

ERZURUM 62’İNCİ SIRADA

 

Bu ülkenin kavgaya ihtiyacı yok. Bu ülkenin çocuklarının umuda ihtiyacı var. Bu ülkenin gençlerinin işe ihtiyacı var. Adalete ihtiyacı var. Hukuka ihtiyacı var. İstihdama ihtiyacı var. Senelerdir iktidar bunlar. Bunları konuşmayalım diye, istiklal mücadelesi ilan etmiş arkadaşlar. Hadi oradan be. Şeker fabrikasının özelleştirilmesi sebebi ile pancar üreticileri ve fabrikada çalışan işçilerin özlük hakları ne oldu, Sayın Erdoğan? Ne oldu Recep Bey? Bir zamanlar doğunun Paris'i olan Erzurum, şu anda gelişmişlik sıralamasında, 81 il içinde 62. Sırada, ne oldu Recep Bey? 2004 yılında sözü verilen ve her seçim yapılacağı söylenen Pasinler Ovası'nda baraj neden hala yapılmadı? Çünkü zaten şuculuk buculuk üzerinden oy alıyorlar.

 

 

KOCAMI ALDATTIĞIMI İDDİA ETTİLER

 

Bir hanıma şöyle yaptım, eğilerek selam verdi, yere tükürdü. Ama üzerine baktım, bu soğuk havada incecik bir pardösü. Eminim dar gelirli bir vatandaşımız. İçim acıdı. Ama onun karşısında bana eminim kâfir dediler. Eminim PKK'lı dediler. Bunları düzelteceğiz. Bunları biz beraber düzelteceğiz. Ben, yedi yaşından beri beş vakit namaz kılan hacı bir kadınım. Bana ne dendi?  Kadınlar sizlerin desteğinizi bekliyorum. Ne dediler? Kocamı aldattığımı iddia ettiler, iftira ettiler. Erzurumlu için bu ne demektir. Erzurumlu için katli vacip demektir, doğru mu? Bunu dediler ve benden özür dilenmedi. Evet, namussuzluktur. Ama Cenabı Hak, bakın göreceksiniz nasıl cezalandıracak. Cenabı Hak sizleri; bu harami düzeni, bu hırsızlık, bu yolsuzluk düzenini yıkmak için vesile kıldı.

 

 

TAMAMININ ELİNİ KIRMAZSAM NAMERDİM

 

Erzurumlu, Hz. Adem kıssasını bilir. Harama el uzatmak. Allah'ım harama bugüne kadar el uzatmam, şayet uzatırsam hem kanım kurusun, hem canım gitsin. Ama size söz, o haram el uzatanların, sizin hakkınızı alanların, kul hakkı yiyenlerin tamamının elini kırmazsam namerdim. Bizi birbirimize düşürmek isteyenler var. 45 bin Erzurumluya iş bulmak bizim görevimiz. 100 bin öğretmeni anında tayinini yapmak bizim görevimiz. Staj mağdurlarının haklarını yerine getirmek, onların hak kayıplarını gidermek bizim görevimiz. Tarımda çalışan gençlerin Bağ-Kur ve SGK primlerini ödemek bizim görevimiz. Çobanlık yapan kardeşlerimizin, SSK ya da Bağ-Kur'unu ödemek bizim görevimiz.

 

 

ERZURUMSPOR’A KAPALI STADYUM

 

8 milyar dolarlık liralık et ithalatı var. Erzurumlu yanıyor, dışarıdan Sırbistan kazanıyor, siz ağlıyorsunuz. Hepsini beraber çözeceğiz. Biz ne yapacağız? Köylerdeki su sayaçları kaldırılacak. Erzurum'da doğal gaz indirimi kullanılacak. Erzurum Havalimanı bölge havalimanı olacak. 20 yıldır söz verilen ama başlamayan, Alvar Barajı'nı biz yapacağız. Mülakatlar kaldırılacak. Erzurumspor için kapasitesi yüksek kapalı stadyum yapılacak.

 

DUY RECEP BEY DUY!

 

Bu arkadaşlar T.C.'yi kaldırdılar ya, her yere T.C. yazılacak. ve ne mutlu Türküm diyene. Ölünceye kadar bunu demeye söz mü? Duy Recep Bey, duy. 14 Mayıs'ta hayırlısı ile kendisini emekli edeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı, Meral Akşener Başbakan, İYİ Parti birinci parti olacak." HABER MERKEZİ - Fotoğraflar: Onur SAĞSÖZ

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • ALİ MURAT URAL ERZURUM 30 Nisan 2023 07:14

  MERAL HANIM DİKENLİ YOLLARDA AZİMLE İLERLEMENİZİ CENABI ALLAHDAN TEMENNİ EDERİM.BAKANLIK VERİRİSİN VERMEZSİN ONU BİLEMEM....AMA SİNAN ATEŞİN KATİLİNİ BULACAN..BU SENİN NAMUS BORCUNDUR...ÖNCE BORCUNU ÖDEYECEN..ONDAN SONRA NE YAPARSAN YAP..SELAM VE DUA İLE..

 • Vedat KARATAŞ 28 Nisan 2023 15:45

  Bu miting için sadece hindiler şöyle der "Bu ne kalabalık, bu ne kalabılk"!!!

 • Erdemir Mustafa 28 Nisan 2023 12:12

  81 ilde gelişmişlik dediğiniz sıralama gençlerin ellerinde bira kızlarla öpüşüp sokaklarda gezmesi ise bize o gelişmişlik lazım değil. Erzurum gelişmişlikde ilk 15 şehirden biridir. Gelişmiş kabul edilen bazı batı şehirlerinde doğru dürüst yol yok hastane yok her aradığın şeyi satan esnaf bile bazen bulunmuyor. Otomobiller bile 30-40 yaşlarında. Gittik gördük. Maval okumayın bize. Gelişmiş denilen turizm bölgesi Bodrum dan Datça ya gidin bakalım görürsünüz.

 • MUSTAFA GÜLGEÇ 28 Nisan 2023 09:57

  Yenişehir"deki cumartesi pazarı daha kalabalıktı..;)

 • Çağri 28 Nisan 2023 09:44

  7 parti var 4 adamla mitinğ yapiyor. Siz bu milleti kumarbazmi sandiniz.meral hanim bigun oyle masadan kalkip noter kumar diyceksin sonra kuzu kuzu döneceksin utanmadan oy isitiyceksin gecmiş olsun..????????

 • Bir Vatandaş 27 Nisan 2023 21:33

  masadan kalktığınız gün sol kesimin sizin hakkınızda dediklerini hatırlamanız gerekiyor. Size o ithamlarda bulunanlarla şu an kol kolasınız. 5 vakit namazı hiç kacirmamanız harika bir şeyken 28 şubat kararlarının uygulanmasına dini gereği ortunen kardeslerimizin üniversiteye alınmamasına gönlünüz nasıl razi oldu? Hdp ile aynı adayı desteklemeye gönlünüz nasıl razi oldu ?