Allah sayılarınızı artırsın!

Murat Küçükuğurlu, Ömer Özden, Ali Kurt, Orhan Yıldırım ve Ziya Kibar. Herbiri yakından tanıdığım gönül adamı ve kalem erbaplarıdır. Bugünlerde bu isimler, yazdıkları ve yayına soktukları kitapları ile gündemdeler. Herbirinin de eline, yüreğine, Kalemine sağlık. Pandeminin kasveti ile gerildiğimiz bugünlerde etrafımızda böyle yazı dünyasına renk katan gönül adamlarının olması ne güzel. Sayelerinde Erzurum kitaplığı arşivine yeni eserler ilave ettiler. Öyle böyle değil.  İnsanların vermediği huzuru veren kitaplar bunlar. Tuttukları altın, okurları bol olsun.

 

Zaten kitapları ile alanında bana göre on numara olan Murat Küçükuğurlu hocamız Erzurum’un Hamamları ve Hanları kitapları ile yine farkındalık oluştururken, Ali Kurt ağabeyim de rahmetli babası Ahmet Kurt’un biyografisine yer verdiği ‘’Babam Ahmet Kurt’’ adlı kitabı ile on numara bir kültür hizmetine imza attı.  Bir İnanç ve Kültür Terkipçisi Yahya Kemal kitabıyla Ömer Özden hoca da güzel bir esere daha imza atan yazı adamı oldu. Gazeteci arkadaşımız Orhan Yıldırım Rüzgarın Kızı kitabıyla yazım dünyasına giriş yaparken, tiyatro yazarı Ziya Kibar arkadaşım da şu an okumak üzere elimde tuttuğum Karataş Söylencesi ile okurlarına merhaba diyor. İnanıyorum ki bu 4 dostun kitaplarının devamı gelecek ve okurlarını fazla bekletmeyecekler..

 

TUTTUĞUM BABA SÖZLER: Kimi gittiği yeri mutlu eder, kimi terkettiği yeri (Oscar Wilde)

DUVARIN DİLİ: Bugünlerde Sherlock Holmes gibiyim. Kimseye güvenim yok!

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.